Te słowa rozrywają serce. Anna Przybylska wypowiedziała je tuż przed śmiercią

Anna Przybylska ostatnie słowa
Anna Przybylska

Przed nami piąta rocznica śmierci wybitnej aktorki, jaką niewątpliwie była Anna Przybylska. 36-letnia wówczas artystka w 2014 roku przegrała walkę z rakiem trzustki, choć wszyscy mieliśmy nadzieję, że z tego wyjdzie.

Nie sposób wyliczyć wszystkie role, w jakie wcielała się Ania Przybylska. Blisko 20 lat temu (1998) zadebiutowała na antenie TVP w serialu Złotopolscy. W późniejszym czasie otrzymała angaże w wielu produkcjach pełnometrażowych i serialach. Między innymi w kultowym filmie Kariera Nikosia Dyzmy czy Złoty środek. Jej filmografia jest niezwykle bogata.

Anna Przybylska była nie tylko wybitną aktorką, ale i kwintesencją kobiecości. Jej egzotyczna uroda, niezwykle sympatyczna osobowość i skromność ujmowała wszystkich. Sam Kuba Wojewódzki był pod ogromnym wrażeniem ciepła, jakim epatowała Ania.

ZOBACZ:
Tak umierała Anna Przybylska. Tylko dla osób o mocnych nerwach

Śmierć artystki była bolesnym ciosem nawet dla tych, którzy nie znali jej osobiście. Ania jest wzorcowym przykładem osoby, którą znacznie bardziej docenia się dopiero po śmierci. Kulisy odejścia Przybylskiej do dziś wzbudzają zainteresowanie Polaków. Natomiast dużo gorzej było tuż po tym, jak tragiczne wieści obiegły kraju.

Anna Przybylska – ostatnie słowa, które nam zostawiła

Dziś mało kto pamięta, co spotkało lekarza, który do końca opiekował się Anią. W 2016 r. rzecznik odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku skierowała do sądu lekarskiego sprawę lekarza, który opiekował się Anną Przybylską, a po jej śmierci udzielił telewizyjnego wywiadu. Było to bowiem wysoce nieetyczne.

Natomiast dużo bardziej wartościowe są wspomnienia spisane przez inną osobę, dla której Anna Przybylska na jakiś czas stała się częścią życia. Maciej Drzewiecki jest współautorem biografii pt. Ania. Biografia Anny Przybylskiej. To właśnie tam zamieścił cytaty rozrywające serce. Piękne słowa, które wypowiedziała przygotowana na najgorsze aktorka.

ZOBACZ:
Polsat przekazał przełomowe wieści ws. Ryszarda Kotysa

Anna Przybylska była wymarzoną dziewczyną i niesamowitą postacią. Jej życie jednak tak kolorowe nie było. Nie miała szczęścia w miłości, a następnie spotkała ją walka z chorobą. Do dzisiaj jest ciepło wspominana przez rodzinę i fanów. Biografia nie jest jedynie historią o Ani, ale jest też przesłaniem, że czas ucieka i należy z niego korzystać.

„Patrz, mnie nie będzie, a życie będzie toczyć się dalej. Pewnie ludzie będą mówili: Przynajmniej już się nie męczy. A wiesz, ja bym chciała się jeszcze pomęczyć, byle tylko żyć…” – powiedziała w ostatnich chwilach artystka. Trudno powstrzymać łzy, gdy wyobrazimy sobie, jak koszmarną bezsilność musiała czuć Ania. Pozostałe cytaty są nie mniej smutne.

Krystyna Przybylska wspomina pożegnanie córki

Jak wspominają bliscy, znajomi i dziennikarze, Anna Przybylska do końca była dobrej myśli. Wierzyła, że można wygrać z chorobą. Jednakże, jak widać, zdawała sobie również sprawę, że koniec może nadejść nagle. Niestety, tak też się stało.

Nie mniej wstrząsające słowa wypowiedziała matka Ani. Kobieta starała się na potrzeby książki opisać ból towarzyszący żegnaniu na zawsze własnej córki. „Nie istnieją ludzkie słowa, które są w stanie wiernie oddać to, co przeżywa matka, której przychodzi pogrzebać własne dziecko. Na ten ból i na to cierpienie nawet czas nie jest lekarstwem” – powiedziała Krystyna Przybylska.

źródło: cytaty.pl

6 KOMENTARZE

  1. Od kiedy gniot „Kariera Nikosia Dyzmy ” jest filmem kultowym ? To wyjątkowy chłam. Jak można tak przekręcić fakty.

  2. Czy Otopress jest pisany przez nekrofil ów? Dla dziwnych ludzi czytających o nieszczęściach innych. Przejrzałem do końca i mam takie odczucie

  3. Ona nie była wybitną aktorką… Złotopolscy… Daleko od noszy… Proszę Was… :/ Oczywiście żal kobiety, ale nie przesadzajcie…

  4. I needed to put you this very small observation to help thank you as before on your fantastic suggestions you’ve contributed above. It has been simply surprisingly open-handed with you to offer openly exactly what most of us would have sold as an electronic book in making some profit for their own end, especially considering the fact that you could have tried it in case you considered necessary. The points as well served to become good way to be sure that someone else have similar fervor much like my personal own to see significantly more in respect of this condition. Certainly there are a lot more pleasurable occasions in the future for many who view your blog.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here