TVP pozyskała kolejne prawa sportowe! Kibice będą zachwyceni

TVP Zniewolona Jacek Kurski

Telewizja publiczna kontynuuje ekspansję na rynku praw sportowych. Jacek Kurski na początku swojej misji na stanowisku prezesa zapewnił, że najlepszy sport wróci do TVP i dotrzymał słowa. Właśnie pozyskano kolejne prawa sportowe.

Jacek Kurski, gdy obejmował stanowisko prezesa telewizji, obiecywał, że na antenie stacji znajdzie się więcej sportu. Za jego poprzedników było z tym różnie.

Przypomnijmy, że to za rządów PO mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej trafiły do Polsatu. Była to ogromna porażka telewizji publicznej. Widzowie jednak do tego powoli przywykali. TVP powoli traciła większość praw sportowych.

ZOBACZ:
Polacy wściekli. Oto co Anna Mucha powiedziała o Janie Pawle II

W publicznej było coraz mniej sportu. Władze tłumaczyły to tym, że prawa są coraz droższe. Mówili, że telewizja publiczna nie może sobie pozwolić na wydatki, na które stać telewizje komercyjne. Zmienił to dopiero Jacek Kurski.

Polacy jeśli chcieli oglądać sport, musieli płacić komercyjnym nadawcom. Wszystko do momentu, gdy władzę na Woronicza przejął Jacek Kurski. Od tego czasu większość najważniejszych praw sportowych znów znalazła się w TVP.

TVP będzie pokazywać PGNiG Superligę

Telewizja Polska S.A. podpisała z Superligą sp. z o.o., umowę na cztery laty na prawa do pokazywania spotkań PGNiG Superligi mężczyzn. Pierwsza transmisja została zaplanowana na 30 sierpnia.

ZOBACZ:
Wiemy z kim zagramy na Mistrzostwach Europy. Grupa śmierci?

Ponad 270 spotkań w okresie trwania licencji, czyli około 550 godzin transmisji. W każdym sezonie stacja TVP Sport pokaże min. 68 meczów – po dwa w każdej serii rundy zasadniczej i wszystkie w rundzie finałowej.

Dodatkowo transmisje będą do obejrzenia również na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Będzie tam można znaleźć także zarchiwizowane spotkania, skróty z meczów, wywiady i inne liczne materiały wideo.

PGNiG Superliga jest jedną z czołowych lig zawodowych w Polsce. Pozyskanie tych praw to kolejna zasługa prezesa TVP. Jacek Kurski może być z siebie dumny.

W rozgrywkach bierze udział 14 najsilniejszych zespołów w naszym kraju. Aktualnym mistrzem Polski jest drużyna PGE VIVE Kielce, która w tegorocznym finale pokonała Orlen Wisłę Płock.

Transmitowane spotkania będą rozpoczynać się w jednym ze stałych pasm dedykowanym PGNiG Superlidze we wtorki, środy lub piątki o godz. 17:30 lub 18:00 i w niedzielę o godz. 13:00. Pierwsza transmisja w telewizji, którą rządzi Jacek Kurski, już 30 sierpnia.

Kontrakt pomiędzy Telewizją Polską S.A., a Superligą sp. z o.o. został zawarty na okres czterech lat, tj. na sezony 2019-2023.