Grzegorz Schetyna o związkach LGBT. Oto plan Platformy

Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna

Platforma Obywatelska na poważnie wkroczyła w etap kampanii wyborczej. Grzegorz Schetyna, szef głównej partii opozycyjnej, złożył jasną deklarację w sprawie związków partnerskich. Ich legalizacji domagają się środowiska LGBT.

Żądania środowisk LGBT od kilku miesięcy są coraz obszerniej przybliżane przez największe media. Marsze równości, a także działania prezydentów Warszawy wzbudzają ogromne kontrowersje. Opozycja idzie jednak z walczącymi o tolerancję ramię w ramię.

Już na jesieni czekają nas wybory parlamentarne w Polsce. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo politykom opozycji zależy na tym, by odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Partia rządząca prowadzi co prawda w sondażach, jednak Grzegorz Schetyna i spółka imają się wszelkich sposób, by przekonać do siebie jak największą rzeszę Polaków.

Tym razem lider opozycji uderzył w tony mające zbliżyć do PO tzw. środowiska tęczowe. Platforma Obywatelska daje jasny sygnał, że chce w Sejmie reprezentować również osoby homoseksualne i transpłciowe. Schetyna złożył jasną deklarację, choć zaledwie kilka tygodni wcześniej zapewniał, że „tematów LGBT nie będzie w kampanii”.

Stało się jednak zgoła inaczej. Jak wynika się z wypowiedzi szefa Platformy, temat związków partnerskich będzie jednym z głównych, o jakich będziemy dyskutować w kampanii. Co powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna?

„Czas najwyższy, żeby każdy mógł mieć dostęp do informacji o najbliższej mu osobie, dowiedzieć się w szpitalu o stanie zdrowia i po niej dziedziczyć” – grzmiał dziś lider PO podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem Uzdrowić Polskę.

„Ostatnio już nawet pewna starsza pani w niewielkim mieście powiedziała do mnie w tej sprawie tak: dajmy ludziom żyć, co nam to przeszkadza” – dodał Grzegorz Schetyna.

Taka wypowiedź jednego z głównych przedstawicieli opozycji bez wątpienia ucieszy przedstawicieli środowisk lewicowych. Natomiast konserwatywny elektorat, co nie może dziwić, najpewniej nie da się przekonać Grzegorzowi Schetynie. Pamiętajmy, że osoby o poglądach konserwatywnych znajdują się również wśród wyborców Platformy.

źródło: tvp.info