Wojciech Cejrowski pośmiewiskiem. Te słowa cytuje już cały internet

Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski jedną wypowiedzią naraził się ogromnej rzeszy internautów. Autor kultowego programu Boso przez świat – zdaniem wielu – udowodnił, że podróże nie zawsze kształcą.

Wojciech Cejrowski to niekwestionowany autorytet dla sporej części osób reprezentujących poglądy prawicowe. Dziennikarz, autor książek i podróżnik zabiera głos w bardzo wielu kwestiach. Najchętniej komentuje sprawy kontrowersyjne, które elektryzują opinię publiczną.

Wieloletni gwiazdor TVP, a także ulubieniec prawej strony internetu, po raz kolejny zszokował odbiorców swoimi słowami. Znów zrobił to na antenie coraz bardziej popularnego Radia WNET. To tam prowadzi hitową już audycję pod tytułem Radiowy Przegląd Prasy.

Tym razem Wojciech Cejrowski zabrał głos na jeden z najgłośniejszych w ostatnich latach tematów. Mowa rzecz jasna o szczepionkach. Usłyszeliśmy słowa tak odważne, że osoby niezgadzające się z Cejrowskim chcą go za nie… nagrodzić. Rzecz jasna złośliwie.

Wojciech Cejrowski otrzyma nagrodę od antyfanów?

Geneza całej sprawy sięga kilka tygodni wstecz. To wówczas, mniej więcej w połowie czerwca, nagłośniono smutną historię małego Szymonka Baranowskiego. Chłopiec na początku roku został zaszczepiony przeciwko pneumokokom. Cztery dni później dostał wysokiej gorączki i trafił do szpitala, gdzie lekarze przez kilka miesięcy walczyli o jego życie. Niestety, dziecka nie udało się uratować – miało obrzęk mózgu.

Tę tragedię w typowy dla siebie sposób skomentował Wojciech Cejrowski. Pokusił się ponadto o bardzo odważne zarzuty skierowane wobec koncernów farmaceutycznych. Dowiadujemy się między innymi, że jesteśmy… celowo truci.

ZOBACZ:
Tak Roksana Węgiel wygląda naprawdę. Wyciekło rzadkie zdjęcie

„Szczepionki, wiadomo, że zabijają. W znaczącym procencie zawierają trucizny” – stwierdził w audycji Radia WNET Cejrowski. Dalej było już tylko ciekawiej. Słowa podróżnika nie przeszły bowiem bez echa. Podchwycili je autorzy bloga To tylko teoria, którzy od dłuższego czasu organizują plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku.

Obalają także mity dotyczące szczepionek. Zresztą, sama nazwa naukowego bloga to cytat z Cejrowskiego. To oczywiste nawiązanie do jego słów, które brzmiały: „Teoria heliocentryczna to jest tylko teoria!”.

„Dla tego osobnika to od razu Grand Prix poza konkursem” – apelują internauci pod postem o nominacji dla podróżnika. „Wojciech Cejrowski to powinien być patronem tej nagrody. Każde zdanie zasługuje na jakieś wyróżnienie. Cejrowski jest największym zaprzeczeniem powiedzenia, że podróże kształcą” – grzmią ponadto kolejni komentujący.

  1. „Pytanie na śniadanie” na pierwszym miejscu! Co dalej z „DDTVN”?
  2. Wojciech Cejrowski zakpił z wysokiego sądu. Zrobił to na sali rozpraw
  3. Szczupła Magda Gessler! Restauratorka zdradza, jak to zrobiła
  4. Dawid Janczyk pijany pod sklepem. Oto jak tłumaczy się piłkarz