TESCO szokuje wyprzedażami! Wiemy, które sklepy zostaną zamknięte!

0
Czy Tesco wycofa się z Polski
Czy Tesco wycofa się z Polski / fot. Google Street View

TESCO, popularna sieć sklepów wielkopowierzchniowych, diametralnie zmienia swoją politykę w Polsce. Brytyjscy właściciele mają nowy plan co do działalności sklepów. Wiemy już, że niektóre zostaną zlikwidowane!

Uczciwie trzeba przyznać, że sieć TESCO nie jest najpopularniejszą wśród Polaków. Nasi rodacy dużo częściej decydują się na zakupy przede wszystkim w Biedronce lub w Lidlu. Dlatego głównie, że wiele produktów jest tam po prostu tańszych.

Brytyjska sieć do Polski zawitała niemal ćwierć wieku temu. Stało się to dokładnie w roku 1995. Weszła na rynek ponieważ dokonała poważnej transakcji. Polegała ona na zakupie sklepów trzech sieci: Minor, Madex i Savia zlokalizowanych w okręgu bielskim i wałbrzyskim.

ZOBACZ:
Krystyna Janda ma poważne kłopoty. "Albo przeprosiny, albo proces"

Dzięki tej transakcji Brytyjczycy mieli możliwość poznania specyfiki polskiego rynku i zdobycia doświadczenia, aby móc rozwijać sieć wielkopowierzchniowych sklepów. Szybko okazało się, że Polakom ta sieć sklepów przypadła do gustu.

Hipermarkety wyrastały w całym kraju – nawet w małych miastach. Sieć stała się jedną z czołowych w Polsce, zapewne głównie dlatego, że była jedną z pierwszych, które oferowały ogromny zasób produktów zachodnich.

TESCO zamyka kilka sklepów w Polsce

Od kilku lat sieć była jednak w odwrocie. Mimo to, decyzja, która została podjęta już jakiś czas temu była dla wielu klientów niemałym zaskoczeniem. TESCO planuje bowiem w Polsce zmianę strategii sprzedaży. Brytyjska sieć handlowa zapowiedziała sprzedaż ośmiu swoich hipermarketów i skupienie się na mniejszych sklepach.

ZOBACZ:
Robert Lewandowski spotkał gwiazdę koszykówki. Reakcja niesamowita!

Ogłoszona informacja została potwierdzona przez związkowców z „Solidarności” w TESCO. Finalizowana jest sprzedaż ośmiu hipermarketów oraz mniejszych sklepów w całej Polsce. Dlatego związkowcy z „Solidarności” w Tesco zamieścili listę sklepów wskazanych do zamknięcia.

Są to hipermarkety w Tychach, Warszawie Piastów, Rzeszowie, Warszawie Gocławiu, Bydgoszczy, Gdyni przy ul. Nowowiczlińskiej 35 i Gorzowie Wielkopolskim oraz supermarkety w Sosnowcu i Warszawie przy ul. Wolskie.

W tych hipermarketach już trwa wyprzedaż towarów. Dlatego ze sklepowych półek do wyczerpania zapasów muszą zniknąć wszystkie produkty. Stąd ogromne „nagłe” promocje, nawet do 50% wartości produktów. Promocja będzie trwać tak długo, aż towary całkowicie zostaną wyprzedane.