Jerzy Owsiak ma kłopoty. Znamy przyczyny śmierci na festiwalu Pol’and’Rock

Nie jest to najlepszy okres dla założyciela WOŚP. Jerzy Owsiak znów musi się gęsto tłumaczyć w związku z organizowanymi przez siebie wydarzeniami. Teraz jednak sprawa jest szczególnie poważna, gdyż mowa o masowych zgonach na festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą.

Fala krytyki wymierzona w Owsiaka na dobre ruszyła już początkiem bieżącego roku. Po tym, jak podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy życie stracił prezydent Paweł Adamowicz. Media zarzucały wówczas organizatorom zaniedbania w kwestiach bezpieczeństwa. Przy okazji kolejnego eventu robi się jeszcze poważniej.

Bowiem na dawnym Woodstocku (obecnie Pol’and’Rock Festival) masowo umierają młodzi ludzie. Sam Jerzy Owsiak stwierdził, że zgony na jego imprezie następują „z przyczyn naturalnych”. Materiały śledcze mówią jednak coś zgoła innego.

Założyciel WOŚP i inicjator festiwalu odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą przeżywa PR-owy kryzys. Właśnie się okazało, że jego inicjatywy to nie – jak przekonuje – samo dobro. Przed chwilą opublikowano wyniki sekcji zwłok kolejnego młodego człowieka, który zmarł na festiwalu organizowanym przez Jerzego Owsiaka.

Jerzy Owsiak o zgonach na Pol’and’Rock

Jak wykazała sekcja zwłok, 35-letni mężczyzna, którego ciało odnaleziono na Pol’and’Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą, zmarł on w wyniku zatrucia amfetaminą. Taką informację przekazała portalowi TVP Info prok. Małgorzata Fila, szefowa prokuratury rejonowej w Słubicach.

1 sierpnia ok. godz. 10 rano policjanci otrzymali sygnał od służb organizatora, że na terenie festiwalu ujawniono zwłoki 35-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora, a ciało zabezpieczono do sekcji zwłok, która odbyła się w poniedziałek.

Nie jest wykluczone, że organizatorzy już przed wynikami sekcji mogli mieć szczątkową wiedzę na temat prawdopodobnych przyczyn śmierci. Szybko jednak w świat poszła narracja o „naturalnych” przyczynach utraty życia przez mężczyznę. Dopiero publiczna telewizja, która niezbyt pochwala większość działań Jerzego Owsiaka, ujawniła niewygodne fakty.

  1. TESCO szokuje wyprzedażami! Wiemy, które sklepy zostaną zamknięte!
  2. Krystyna Janda ma poważne kłopoty. „Albo przeprosiny, albo proces”
  3. Jerzy Owsiak wściekły po wyborach. Mocne słowa szefa WOŚP
  4. Fan opozycji zdębiał. Kaczyński skomentował napis „Konstytucja”

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: