Jurek Owsiak przemówi? Media donoszą o kolejnej śmierci na festiwalu

Bardzo trudny okres przeżywa właśnie Jurek Owsiak. Założyciel WOŚP, a także inicjator przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival) znalazł się w ogniu krytyki. Szczególnie media konserwatywne nie mają dla filantropa litości.

Przeciwnicy Jerzego Owsiaka mają używanie. Znany filantrop i założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na przestrzeni zaledwie ośmiu miesięcy znalazł się pod medialnym ostrzałem kilkukrotnie. Zaczęło się w styczniu, gdy podczas gdańskiego finału WOŚP życie stracił prezydent Paweł Adamowicz.

Wówczas zarzucano Owsiakowi i jego ludziom zaniedbania w kwestii zabezpieczenia imprezy. Teraz, gdy dziesiątki tysięcy młodych ludzi wybrało się do Kostrzyna nad Odrą na Pol’and’Rock Festival, Jurek Owsiak musiał zmierzyć się z jeszcze większą falą krytyki.

POPULARNE  Jerzy Owsiak ma kłopoty. Znamy przyczyny śmierci na festiwalu Pol'and'Rock

Wszystko to, rzecz jasna, w związku z tragicznymi wieściami z festiwalu o śmierci 35-letniego uczestnika. Sekcja zwłok potwierdziła, że zgon mężczyzny nastąpił w wyniku przedawkowania amfetaminy. Ponadto pech chciał, że również w Kostrzynie, na terenie pola namiotowego, znaleziono zwłoki 54-latka. Wrodzy Owsiakowi komentatorzy od razu chcieli powiązać te dwie tragedie.

Jurek Owsiak przemówi? Nowa wiadomość dzieli opinię publiczną

Kurz po tych wydarzeniach nie chce opaść. Do Polski dobiegają bowiem wieści, które znów – przynajmniej na jakiś czas – rozkręcą dyskusje na temat festiwalu Pol’and’Rock oraz rzekomej winy, jaką Jerzy Owsiak ma ponosić za głośne zgony.

Nie żyje jeden z uczestników czterodniowego festiwalu Lollapalooza 2019, który odbył się na początku sierpnia w Chicago. Podczas wieczornego koncertu w sobotę mężczyzna zasłabł i potrzebował natychmiastowej pomocy lekarskiej. Niedługo później został przewieziony do najbliższego szpitala w stanie krytycznym. Lekarze nie zdołali jednak uratować 24-latka – podało Radio Zet.

POPULARNE  Szokujące doniesienia ws. Biedronki. Polacy nie dowierzają

Śmierć nie tylko na Pol’and’Rock

Choć to wiadomość zza oceanu i – co oczywiste – dotyczy innego festiwalu, to polscy internauci już szeroko ją komentują. Dla jednych jest to powód, by po raz kolejny uderzać w lidera WOŚP i zarzucać mu sprowadzanie najgorszych zwyczajów praktykowanych przez zepsutych amerykańskich nastolatków. Inni z kolei stają w obronie organizatora festiwalu Pol’and’Rock i zwracają uwagę, że nie tylko na imprezach, które organizuje Jurek Owsiak dzieją się tragedie.

Przyczyna zgonu uczestnika Lollapalooza 2019 pozostaje na ten moment nieznana. Zarówno władze festiwalu, jak i Biuro Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji w Chicago, nie podali szczegółowych informacji na temat śmierci mężczyzny. Amerykańskie media informują, że trwa śledztwo.

  1. YouTube odblokował kanał wRealu24. Jest komentarz Marcina Roli
  2. Tulia: Zespół opuściła Joanna Sinkiewicz
  3. „Projekt Lady” wygrała Ukrainka. Internauci niezadowoleni
  4. Roksana Węgiel ma zakaz chodzenia na randki! Znamy powód

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: