Tulia: Zespół opuściła Joanna Sinkiewicz

Dwa lata temu, wokalistki pochodzące ze Szczecina, postanowiły nagrać własną wersje przebojów Depeche Mode Enjoy the Silence i Dawida Kwiatkowska Nieznajomy. Wykonania popularnych utworów podbiły serca Polaków. Ku zaskoczeniu, Tulia wczoraj zamieściła informację o opuszczeniu grupy przez jedną z wokalistek. Dlaczego Joanna Sinkiewicz pożegnała się z dziewczynami?

Tulia to zespół założony w 2017 roku, przez Tulię Biczak, Patrycję Nowak, Dominikę Siepkę i niegdyś Joannę Sinkiewicz. Po nagraniu coverów, które zostały opublikowane w serwisie YouTube, dziewczyny wydały debiutancki album, zatytułowany Tulia.

Z utworem Jeszcze Cię nie ma na 55.Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, grupa zdobyła trzy nagrody. Po tak wielkim sukcesie, piosenkarki postanowiły wydać reedycję pierwszej płyty, na której znalazło się pięć dodatkowych piosenek.

Niedługo po tym, pojawiła się informacja, że artystki będą reprezentować Polskę na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Zespół wystąpił z kompozycją Fire of love (Pali się) i zajął jedenaste miejsce, nie kwalifikując się do finału.

POPULARNE  Roksana Węgiel ma zakaz chodzenia na randki! Znamy powód

Tulia poinformowała, że Joanna Sinkiewicz odchodzi z zespołu!

Temat odejścia jednej z wokalistek, już dawno znalazł się na językach. Prawdopodobnie do pierwszych sprzeczek doszło podczas prób na Konkursie Piosenki Eurowizji. Później na koncertach, Joanna coraz rzadziej występowała z koleżankami.

1 sierpnia, w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o odejściu Sinkiewicz:

Z dniem 1 sierpnia 2019, z powodu spraw osobistych i zdrowotnych zespół opuściła Joanna. Zgodnie z ustaleniem uzgodnionym z Joanną nie komentujemy tej sytuacji mając na względzie osobisty i prywatny charakter. Dziękujemy Joannie za ten czas i życzymy jej wszystkiego dobrego. Prosimy o uszanowanie tej decyzji.

Sama Joanna również potwierdziła swoje rozstanie z zespołem:

Decyzja nie została podjęta z dnia na dzień. Jest przemyślana i proszę wszystkich o zrozumienie […] Chcę wrócić jak najszybciej do zdrowia i żyć jak szczęśliwy człowiek.

POPULARNE  To najgorszy występ Disco pod Gwiazdami? Joanna Liszowska w ogniu krytyki

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: