YouTube odblokował kanał wRealu24. Jest komentarz Marcina Roli

Niemal cały polityczny internet mówił w ostatnich dniach o blokadzie, jaką administracja serwisu YouTube nałożyła na kanał wRealu24. Prawicowej telewizji internetowej Google odebrał najpierw możliwość nadawania na żywo, a następnie całkowicie ukrył kanał. Dziś sprawę skomentowali prowadzący programy wR24 – Marcin Rola oraz Piotr Szlachtowicz.

Serca fanów Marcina Roli i jego ludzi mogły zabić znacznie mocniej. Zachodziła bowiem obawa, że kanał wRealu24 zniknął na zawsze. Kolejne ostrzeżenia na tę telewizję YouTube nakłada – jak twierdzą jej twórcy – bez powodu. Co wydarzyło się tym razem?

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Białymstoku, a także toczącej się debaty publicznej na temat osób LGBT, wRealu24 prowadziło kolejną transmisję live. Osoby obecne w studio rozmawiały o działaniach „tęczowych” środowisk, a także o cenzurze w mediach społecznościowych. W pewnym momencie transmisja została jednak… przerwana. Sytuacja powtórzyła się, gdy na kanale pojawiła się relacja z patriotycznych obchodów rocznicy wybuchu Powstawia Warszawskiego.

POPULARNE  Szokujące doniesienia ws. Biedronki. Polacy nie dowierzają

Administracja serwisu YouTube „zdjęła z anteny” program wRealu24 i na kilka dni wyciszyła kanał. W internecie niemal od razu zawrzało. Za twórcami prawicowej telewizji wstawiło się nawet Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. O sprawie informowała ponadto Wirtualna Polska, twittowali dziennikarze i politycy. W końcu YT ustąpił.

YouTube odblokował kanał wRealu24

Dziś kanał wRealu24 wrócił, w dodatku nadając na żywo. Zdziwienia nie krył sam Piotr Szlachtowicz, który również prowadzi programy wR24. „Dzień dobry, witam serdecznie. To jest telewizja wRealu24, która chyba dzisiaj znowu nadaje na YouTube’ie” – w taki sposób przywitał się dziś z widzami Szlachtowicz. Zdanie to skwitował uśmiechem. W studio obecny był także Marcin Rola.

„Dzieją się dziwne rzeczy, nie tylko z telewizją wR24, ale także z innymi prawicowymi mediami” – zaalarmował na samym początku Piotr Szlachtowicz. Reasumując panowie wyrazili obawę o przyszłość szeroko rozumianej wolności słowa w naszym kraju.

Bardzo ciekawą teorię przedstawił także Marcin Rola. Stwierdził, że kolejne blokady mogą pojawić się gdy tylko na antenie padnie słowo „447”.

Założyciel i redaktor naczelny telewizji wRealu24 od 35 sekundy poniższego materiału wyjaśnia, co się stało. Dlaczego YouTube zaczął masowo blokować prawicowe media?

  1. Tulia: Zespół opuściła Joanna Sinkiewicz
  2. Nosowska szczerze o Polakach. Te słowa zapamiętamy na lata
  3. Atak na redakcję wRealu24! Marcin Rola nagrał film
  4. „Projekt Lady” wygrała Ukrainka. Internauci niezadowoleni

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: