Robert Lewandowski znowu to zrobił. Jego szefowie nie wytrzymali!

0
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski od lat jest niekwestionowaną gwiazdą swojego niemieckiego zespołu. Bayern Monachium ma z niego mnóstwo pożytku, Polak strzela w końcu mnóstwo ważnych goli. Nie dziwi więc fakt, że ma bardzo dużo do powiedzenia, a z jego zdaniem musi liczyć nawet szefostwo niemieckiego klubu.

22 – tyle goli w poprzednim sezonie strzelił Robert Lewandowski, który po raz drugi z rzędu został królem strzelców Bundesligi. Polak w klasyfikacji najlepszych strzelców nie miał po prostu sobie równych.

Nasz zawodnik został królem strzelców Bundesligi już kolejny raz. „Lewy” jest pierwszym od 21 lat piłkarzem, który obronił ten tytuł. To czwarta niemiecka korona w karierze Polaka – częściej sięgał po nią tylko Gerd Mueller – siedem razy. Bayern Monachium mógł być dumny.

ZOBACZ:
Jurek Owsiak przemówi? Media donoszą o kolejnej śmierci na festiwalu

Także w rozpoczynającym się w połowie sierpnia sezonie Bundesligi 2019/20 Robert Lewandowski będzie jednym z głównych kandydatów do wygrania korony króla strzelców.

Teraz będzie miał szansę, by zrobić to po raz trzeci w serii, co w długiej 57-letniej historii Bundesligi udało się dokonać tylko jednemu zawodnikowi. Wszystko jest możliwe. Chociaż władze klubu Bayern Monachium szykują transfer zawodnika, który będzie z „Lewym” walczył o miejsce w składzie.

Robert Lewandowski upomina się o transfery

Robert Lewandowski znów zabrał głos w sprawie transferów Bayernu Monachium. Jak informuje „Sport Bild”, reprezentant Polski chce, by drużynę mistrzów Niemiec wzmocniło trzech nowych piłkarzy.

ZOBACZ:
Esmeralda Godlewska wróci do Fame MMA? Może zawalczyć z gwiazdą!

To pokłosie przegranego w sobotę meczu o Superpuchar Niemiec. Drużyna Polaka z łatwością uległa Borussi, Dortmund, która latem akurat na rynku transferowym zaszalała. Robert Lewandowski czuł się sfrustrowany. Dlatego nie gryzł się w język.

Postanowił nie owijać w bawełnę i powiedział wprost co myśli. Do tej pory Bayern pozyskał latem Lucasa Hernandeza, Benjamina Pavarda i Janna-Fiete Arpa. Zdaniem Lewandowskiego potrzeba jeszcze co najmniej kolejnych trzech transferów.

– Z zespołu odeszli Robben, Ribery oraz James, a nikt nie przyszedł w ich miejsce. Potrzebujemy nowych piłkarzy. Jeśli cały sezon chcesz grać 13-14 zawodnikami, to będzie ciężko. Hoeness i Rummenigge znają moje zdanie – powiedział Robert Lewandowski.

Szefowie Bayernu również postanowili odpowiedzieć, ale uwaga, zgodzili się z Polakiem. Dyrektor sportowy klubu podkreślił, że pracują nad kilkoma transferami. Wciąż jednak potrzebują czasu.