Koniec świata może być blisko. NASA ujawniła szokującą prawdę

0
Koniec świata
III wojna światowa

Koniec świata. Takie wydarzenie po prostu mrożą krew w żyłach. NASA ujawniła szokujące wydarzenie, które miało miejsce w ziemskiej atmosferze. Czy to mogło oznaczać koniec świata? Prawda jest wstrząsająca.

Przed tym boją się wszyscy. Biblijna Apokalipsa to coś, o czym opowiadają naukowcy, plotkują zwykli ludzie. Łączy to wszystko oczywiście wielki strach przed tym ostatnim dniem. Jak jednak może do tego dojść. Naukowcy twierdzą, że koniec świata może mieć postać uderzenia ogromnej asteroidy o ziemię.

W grudniu w atmosferze Ziemi doszło do spalenia się dużego meteoru – podaje NASA. Było to drugie największe zdarzenie tego typu od 30 lat.

ZOBACZ:
Bruksela: III wojna światowa może wybuchnąć tuż obok Polski

Spalenie się meteorytu w atmosferze ziemskiej zostało niezauważone, ponieważ doszło do niego nad Morzem Beringa, z daleka od wybrzeża rosyjskiej Kamczatki.

Naukowcy czekali z podaniem tej szokującej informacji przez kilka miesięcy. Wszystko przez to, że uderzenie takiego meteorytu mogło spowodować koniec świata? Oczywiście takie pytanie musi na razie zostać bez odpowiedzi. Szczegóły tego wydarzenia są jednak szokujące.

Koniec świata mógł być bardzo blisko

Eksplozja meteorytu w atmosferze wytworzyła energię 10 razy większą niż eksplozja bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. Lindley Johnson z NASA w rozmowie z BBC twierdzi, że tak duże kule ognia pojawiają się nad Ziemią tylko dwa czy trzy razy na 100 lat.

ZOBACZ:
Dorota Wellman przeżywa piekło. Stwierdzono u niej okropną chorobę

Meteoryt wszedł w atmosferę Ziemi 18 grudnia z prędkością 32 km na sekundę. Meteoryt eksplodował 25,6 km nad powierzchnią Ziemi z siłą 173 kiloton. Koniec świata mógł być blisko.

Był to drugi największy wybuch tego typu w ciągu ostatnich trzech dekad, zaś największy od czasu meteorytu nad Czelabińskiem, który eksplodował sześć lat temu. Zjawiska nie odnotowano jednak, gdyż miało miejsce na dużej wysokości i w odległym zakątku Ziemi.

To jednak nie koniec szokujących informacji jeśli chodzi o koniec świata. Według szacunków NASA najprawdopodobniej do kolizji dużej asteroidy z planetą Ziemią dojdzie dopiero za ok. 116 lat. Jednak agencje kosmiczne obserwują ponad 20 000 obiektów potencjalnie niebezpiecznych dla Ziemi.