Wiosna Biedronia rozpada się! Działacze partii wyznają szokującą prawdę

0
Wiosna rozpada się. Robert Biedroń bezsilny
Wiosna rozpada się. Robert Biedroń bezsilny

Przedwyborczych szokujących doniesień ciąg dalszy. Jak dowiadujemy się z informacji prasowych oraz od samych działaczy, partia Wiosna przeżywa ciężki okres. Struktury rozpadają się, a bliscy działacze rezygnują z członkostwa. Bardzo prawdopodobne jest, że nowe ugrupowanie, które założył Robert Biedroń, już niedługo przestanie funkcjonować.

Robert Biedroń to gorąca postać w polskiej polityce ostatnimi czasy. Były prezydent Słupska, deklarujący się bez ogródek jako osoba homoseksualna, założył nową partię na początku lutego bieżącego roku. Wiosna, bo tak nazwano nową inicjatywę, miała być alternatywą dla neoliberalnych i socjaldemokratycznych wyborców.

Od samego początku działalności nowego ugrupowania media głównego nurtu dawały mu wysokie poparcie w sondażach. Napędzany tymi danymi Robert Biedroń przekonywał swój elektorat do projektu, który miał być stabilny i budować zaufanie Polaków.

Swoją pierwszą ,,próbę” Wiosna odnotowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdobyła wynik poparcia na poziomie 6,06 proc. i nie było to odebrane przez sympatyków jako sukces wyborczy. Formacja jednak przekroczyła próg wyborczy i zdobyła 3 mandaty do europarlamentu.

Wiosna rozpada się? „Z partii pozostanie tylko szyld i garstka liderów”

Pierwsze problemy wizerunkowe rozpoczęły się zaraz po eurowyborach w maju b.r. Spowodowane były zaskakującą deklaracją Roberta Biedronia o przyjęciu mandatu europosła. Ten podczas kampanii wyborczej obiecywał swoim wyborcom, że odda go, aby móc wystartować w wyborach do polskiego parlamentu. Tak się jednak nie stało.

Ponadto, jak donoszą od jakiegoś czasu media, do polskiego sejmu Wiosna wystartuje w koalicji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej oraz partią Razem. Decyzja ta jednak została podjęta bez wiedzy pozostałych członków ugrupowania. Wrocławscy działacze zdradzają, że o utworzeniu takiego koalicyjnego komitetu wyborczego dowiedzieli się po powrocie Biedronia i jego partnera z wczasów w Neapolu.

– Nie chodzi mi wcale o to, że nie zaproponowano mi startu w tych wyborach, ale o styl, w jakim podejmowane są najważniejsze dla partii decyzje, bez żadnych konsultacji, arbitralnie przez Roberta Biedronia i jego partnera Krzysztofa Śmiszka – mówi Michał Syski, wrocławski działacz społeczny Wiosny.

Jak się okazuje, to tylko wierzchołek góry lodowej problemów nowej partii. Struktury rozpadają się, ponadto działacze formacji politycznej lawinowo ją opuszczają. Najwidoczniej nie podoba im się pomysł wspólnego startu z SLD i Razem.

Lokalni koordynatorzy, którzy tak naprawdę budowali Wiosnę od podstaw, odchodzą, a nowych ludzi na ich miejsce nikt nie rekrutuje. Jeszcze trochę, a z partii pozostanie tylko szyld i garstka liderów – dodaje Syski.

Co dalej z partią Roberta Biedronia? Rokowania nie są najlepsze, a sympatycy są coraz bardziej zniesmaczeni atmosferą, jaka panuje w środowisku Wiosny. Pewne jest, że przyszłość formacji politycznej byłego prezydenta Słupska wisi na włosku i w najbliższym czasie okaże się, czy przetrwa tę ciężką próbę.