PiS w szoku. Wojciech Cejrowski na czele nowego ruchu

Nie tak, jeszcze kilka lat temu, politycy obozu rządzącego wyobrażali sobie współpracę z Wojciechem Cejrowskim. Znany podróżnik był bliski Prawu i Sprawiedliwości. Ponadto w dość ciepłych słowach wyrażał się o tak zwanej dobrej zmianie.

W polskiej polityce na przestrzeni ostatnich lat wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Na naszych oczach dokonują się scenariusze, które dosłownie kilka miesięcy wcześniej wydawały się być absolutnie nierealne. I nie mówimy tutaj tylko o koalicji Pawła Kukiza z PSL-em, którym tak dotychczas gardził.

Odważnie uaktywnia się również Wojciech Cejrowski. Autor programu Boso przez świat, a także publicysta i komentator życia politycznego coraz śmielej atakował – jeszcze współpracując z TVP Info – rząd Mateusza Morawieckiego. Teraz nie ma już żadnych skrupułów i mówi wprost, co sądzi o działaniach rządu Zjednoczonej Prawicy.

Nikogo już nie dziwi, że Cejrowski bije w PiS. Wcześniej obrywało się bardziej partiom opozycyjnym, gdyż kontrowersyjny publicysta wierzył w ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Jego cierpliwość wyczerpała się jednak po kolejnych przejawach cenzury w mediach publicznych (zerwanie współpracy z WC, gdy skrytykował jednego z ministrów), a także w obliczu kolejnych niespełnionych obietnic.

Jak bowiem szczerze przyznaje Wojciech Cejrowski, zaufał PiS-wi głównie dlatego, iż politycy tej partii obiecywali wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. Tego nie zrobili. Wprowadzili za to dziesiątki mniejszych i większych programów wsparcia socjalnego. To wszystko, zdaniem podróżnika, zaszło stanowczo za daleko.

Wojciech Cejrowski na czele nowego ruchu?

Sam wyemigrował przecież z Polski, gdyż podatki w kraju nad Wisłą chciały zżerać blisko połowę jego przychodów. Tymczasem obecna władza wciąż wprowadza i zapowiada kolejne programy socjalne, które finansowane są, a jakże – z kieszeni pracujących Polaków.

W sobotę Cejrowski powiedział wprost:

„PiS jest mistrzem uzależniania ludzi”.

PiS w tej chwili stosuje uzależnienie ludzi o przeróżnych „plusów”. To jest moim zdaniem uzależnianie. Rolnik się na przykład uzależnia i nie planuje, że w przyszłym roku będzie inna pogoda i może zbiorę mniej. Mój ojciec dzielił ziarno na trzy kupki: na siew, na chlew i na wszelki wypadek – grzmiał w swojej audycji Wojciech Cejrowski.

Obserwując poczynania dziennikarza w sieci można bez cienia przesady stwierdzić, że staje on na czele czegoś na wzór nowego ruchu – konserwatywnego, aczkolwiek zdystansowanego od PiS. Pod tym wpisem Cejrowskiego nie ma już – jak kiedyś – głosów oburzenia, że prawicowy dziennikarz ośmiela się atakować Kaczyńskiego i spółkę.

Wręcz przeciwnie, Polacy coraz lepiej rozumieją, jak złe skutki może przynieść szaleńcza polityka socjalna. Pojawia się mnóstwo pytań o to, kiedy Wojciech Cejrowski zjawi się w danym mieście. Nie ulega wątpliwości, że gdyby legendarny showman zechciał wejść do polityki, to jego frakcja stanowiłaby poważną siłę.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: