Biedronka, Lidl, IKEA? Zapomnijcie. Nowa sieć szokuje cenami!

Za mniej, niż się spodziewasz – takim hasłem reklamuje się stosunkowo nowa na polskim rynku sieć sklepów. Faktycznie, aż trudno uwierzyć w ceny niektórych produktów i gadżetów. Szczególne powody do obaw mają właściciele sieci takich jak Biedronka, Lidl czy IKEA. Nietęgie miny mają też w JYSK-u. Co można kupić w sklepach sieci Action? Co oferuje nowy gracz na polskim rynku?

Wszyscy wiemy, które sieci sklepów cieszą się w naszym kraju największym powodzeniem. Biedronka przoduje w absolutnie wszystkich rankingach. Nabyć można tam już niemal wszystko. Podobnie sprawa wygląda w Lidlu. Nie tylko żywność, ale i AGD czy nawet narzędzia – to wszystko oferują te znane marki. Po większość rzeczy, których potrzeba w domu możemy udać się również do hal IKEA czy JYSK.

Natomiast wszystko wymienione powyżej łączy w sobie świeżynka na polskim rynku – sieć sklepów Action. Co to jest i dlaczego Polacy JESZCZE nie zdążyli oszaleć na jej punkcie? Spieszymy wyjaśnić, gdyż tak się składa, że odwiedziliśmy jedną z placówek Action w Mielcu na Podkarpaciu.

Biedronka, Lidl, IKEA? Zapomnijcie!

„Za mniej, niż się spodziewasz” – takim hasłem reklamuje się stosunkowo nowa na polskim rynku sieć sklepów. I trudno nie przyznać im racji.

Dlaczego Biedronka, Lidl, a nawet JYSK i IKEA muszą przygotować się na znaczny spadek przychodów? Otóż dynamiczną ekspansję na polskim rynku przeprowadza Action. Co można kupić w sklepach tej sieci? Powiedzmy szczerze: prawie wszystko. A ceny? Często wręcz niewiarygodne!

Na asortyment składa się ponad 6 000 produktów w 14 kategoriach, począwszy od artykułów gospodarstwa domowego, poprzez tekstylia i zabawki, aż po majsterkowanie i dekoracje. W Action są nawet słodycze i napoje, często niespotykane w innych sklepach!

Zacznijmy od tego, co każdy musi posiadać w swoim domu czy biurze. Komplet wysokich szklanek do drinków – sztuk sześć. Jak myślicie, ile taki zestaw może kosztować? 30 złotych? 20? A może 15? Nie, poniżej dziesięciu złotych! 8,95 zł za sześć wysokich, dobrej jakości szklanek o pojemności 27 cl (270 ml). Kubek na kawę? Bagatela 3 złote (bez grosika). Przejdźmy zatem do bardziej eleganckiego szkła. Za ile kupimy w Action piękne kieliszki do wina? Dużo, dużo taniej, niż w Lidlu, Biedronce, JYSK-u czy hali IKEA.

Otóż 4 sztuki wyglądającego naprawdę prestiżowo szkła dostaniemy za 12,99 zł. Nie ulega wątpliwości, że w sklepach z ceramiką tej klasy cena ta byłaby co najmniej dwukrotnie wyższa. Okej, rozejrzyjmy się po innych działach. Tam ceny szokują nie mniej.

Tego nie dostaniesz w Lidlu, Biedronce, JYSK-u czy halach IKEA

Wiecie, ile w Action kosztuje plecak (różne rodzaje)? Pewnie wielu strzeliłoby, że kilkadziesiąt złotych. Nic bardziej mylnego. Jeżeli macie przy niespełna 13 złotych, możecie wybrać plecak w dowolnym kolorze, który jest dodatkowo dobrze wykonany i funkcjonalny. Jak oni to robią?! Takie pytanie można zadać kilka razy, przeglądając dział z artykułami szkolnymi. Zestaw 10 sztuk kolorowych długopisów kosztuje… 2,99 zł.

Jak widać, nie dość, że w Action produkty dostępne w innych sieciach są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze, to jeszcze znajdują się tam takie „wynalazki”, których u konkurencji próżno szukać. Chcesz na nowo urządzić przedpokój albo kącik do siedzenia? Wprowadź efekt „touch of gold” (dotyk złota) do swojego wnętrza dzięki złotym stolikom – zachęca market. 2 rodzaje kształtów, które możesz wsunąć jeden pod drugi. Z lustrzanym blatem. Z warstwą chroniącą przed zarysowaniami. To stoliki konsole, które w Action dostaniecie za nieco ponad 60 złotych…

Stoliki konsole ze sklepu Action
Stoliki konsole ze sklepu Action

Sieć dyskontów Action otworzyła w Opolu i Bytomiu swój 36 i 37 sklep na polskim rynku. Już we wrześniu br. – jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl – operator uruchomi swój 40 dyskont w Polsce. Biedronka z kolei ma blisko 3 tys. sklepów. Lidl – ponad 600. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeżeli nowy gracz nadal będzie oferował takie ceny, to konkurencja nie prześcignie go mając nawet 10 tys. placówek. Oby tak dalej!

Action to, pierwotnie holenderska, międzynarodowa sieć sklepów dyskontowych, której właścicielem jest brytyjski fundusz private equity 3i. Sprzedaje niskobudżetowe artykuły różne i niektóre produkty spożywcze. Action prowadzi sklepy w siedmiu krajach – Holandii, Belgii, Niemczech, Francji, Austrii, Luksemburgu i Polsce.

źródło: OTOPRESS, wiadomoscihandlowe.pl, wiki

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: