Biedronka zaskakuje wypłatami. Nie uwierzysz ile można tam zarobić

0
Sklep Biedronka
Sklep Biedronka

Biedronka to sklep, w którym naprawdę można zarobić. Przynajmniej tak wynika z danych opublikowanych niedawno. Wychodzi na to, że w można tam naprawdę godziwie zarobić.

Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę – 85 proc. ankietowanych. Więcej niż co trzeci z nich (36 proc.) deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane wyniki – tak mówi najnowszy raport „Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania” serwisu zarobki.pracuj.pl. Wiemy ile można zarobić w siebie sklepów Biedronka.

Ile naprawę zarabia kasjer? Na jakie przeciętne wynagrodzenie może liczyć kasjerka w Biedronce, Lidlu, Netto czy innym supermarkecie? Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę.

ZOBACZ:
Broniarz potwierdza. Przełomowa decyzja ws. strajku nauczycieli

Ponad jedna trzecia z przebadanych w raporcie kasjerów otrzymuje premię. Ile zarabia się „na kasie”? Zobaczcie raport Pracuj.pl. Wiemy ile można zarobić w siebie sklepów Biedronka.

– Kasjerzy budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier – podkreśla Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Biedronka dobrze płaci

Zarobki kasjerów w Polsce wzrosły o kilka procent na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jaką pensję otrzymują pracownicy najpopularniejszych supermarketów – Lidl i Biedronka? Na jakie dodatkowe świadczenia pozapłacowe mogą liczyć? Dlatego to sprawdziliśmy.

Co, ciekawe i raczej zauważalne, większość osób pracujących na kasie to kobiety. Jak podają eksperci serwisu zarobki.pracuj.pl, 8 na 10 kasjerów to kobiety. Co ciekawe, panie dominują także wśród kierowników sklepów spożywczych (61 proc.) oraz ich zastępców (66 proc).

Według danych serwisu zarobki.pracuj.pl ich przeciętne miesięczne wynagrodzenie to 2000 zł netto. Natomiast najlepiej opłacani specjaliści otrzymują pensje o blisko połowę wyższe – wynoszące 2900 zł netto. Dla porównania, przeciętna pensja sprzedawcy w branży motoryzacyjnej to 3100 zł netto, a kierownika sklepu spożywczego – 4600 zł netto.