Broniarz potwierdza. Przełomowa decyzja ws. strajku nauczycieli

0
strajk nauczycieli

Nowe, przełomowe informacje w sprawie buntu w oświacie. Strajk nauczycieli nie odbędzie się w takiej formie, jakiego życzyliby sobie przeciwnicy rządu. Potwierdził to przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. O sprawie informują już największe media, w tym portal Onet. Jak zakończy się ten spór? Wiele wskazuje na to, że nowy szef MEN Dariusz Piontkowski może subtelnie ugasić ten pożar.

Politycy opozycji zapewne w głębi duszy nie są zbytnio usatysfakcjonowani. Zdają sobie przecież sprawę, jak masowe protesty przedstawicieli oświaty osłabiały rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazywało na to, że tuż przed wyborami parlamentarnymi znów dojdzie do potężnego zamieszania.

Strajk nauczycieli: Sławomir Broniarz podał przełomowe informacje

Tak się jednak nie stanie. Jak się bowiem okazało, członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego postanowili rozwiązać sytuację w inny sposób. Bez wątpienia duży wpływ na złagodzenie tonu miała zmiana na stanowisku ministra edukacji narodowej. Pamiętamy, w jak krytyczny sposób o Annie Zalewskiej wypowiadał się Sławomir Broniarz.

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski mówi wprost. To czeka nas w Polsce

Chwilowe „zawieszenie” radykalnej formy protestu nie oznacza jednak, że strajk nauczycieli nie wybuchnie tuż przed wyborami. Posłów i senatorów wybierzemy 13 października, więc jest jeszcze sporo czasu. Dziś natomiast potwierdzono, że tuż przed wyborami w szeregach ZNP zostanie przeprowadzone referendum.

Od 1 do 15 września ZNP przeprowadzi sondaż wśród nauczycieli. Mają oni wyrazić opinię, jaką formę protestu podejmą w najbliższych tygodniach. 16 września ZNP podejmie decyzję na podstawie sondażu. Szef ZNP Sławomir Broniarz zaznaczył, że sondaż nie jest tym samym, co referendum strajkowe – podaje Onet.

W praktyce oznacza to, że ewentualny strajk nauczycieli mógłby zacząć się mniej więcej w połowie października.

Gdyby nauczyciele w planowanym przez ZNP sondażu zdecydowali się na strajk, najpierw potrzebne byłoby przeprowadzenie referendum, a to musiałoby potrwać około trzech tygodni. Wkrótce podamy więcej informacji na ten temat.

  1. Dramat Kamila Durczoka. To dopiero początek jego problemów
  2. Julia Wieniawa zalicza największą wpadkę! Zapomniała o…
  3. Co za show! Polski piłkarz, Kacper Przybyłko, podbija Amerykę
  4. Biedronka, Lidl, IKEA? Zapomnijcie. Nowa sieć szokuje cenami!