Przez TESCO przeszła nawałnica klientów. Puste półki! (WIDEO)

0
Tesco

TESCO – jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce, w najbliższych miesiącach przejdzie prawdziwą rewolucję. Właściciele marki postanowili znacząco zmienić strategię firmy. Korzystają na tym klienci ich niektórych sklepów, gdzie dochodzi do szokujących wyprzedaży.

Ta informacja w mediach pojawiała się już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero niedawno nabrała realnego kształtu. Dlatego Polacy ruszyli do TESCO na wyprzedaże, których nie można było przegapić. Niektóre produkty przecenione były o nawet 80%.

Takim tłumów w TESCO nie było już dawno. Bowiem uczciwie trzeba przyznać, że sieć TESCO nie jest najpopularniejszą wśród Polaków. Nasi rodacy dużo częściej decydują się na zakupy przede wszystkim w Biedronce lub w Lidlu. Dlatego głównie, że wiele produktów jest tam po prostu tańszych.

ZOBACZ:
Nie tylko rak. Anna Przybylska w ostatnich chwilach przeżyła piekło

Nie zawsze tak jednak było. Pierwsze lata TESCO w Polsce były naprawdę bardzo udane. Dlatego jeszcze dekadę temu nikt nie myślał o zamykaniu świetnie prosperujących hipermarketów. Przypomnijmy, że sklepy brytyjskiego właściciela pojawiły się w naszym kraju dokładnie w 1995 roku.

Hipermarkety wyrastały w całym kraju – nawet w małych miastach. Sieć stała się jedną z czołowych w Polsce, zapewne głównie dlatego, że była jedną z pierwszych, które oferowały ogromny zasób produktów zachodnich.

TESCO szokuje wyprzedażami

Od kilku lat sieć była jednak w odwrocie. Dlatego nie tak dawno właściciele sklepów zapowiedzieli sprzedaż ośmiu swoich hipermarketów i skupienie się na mniejszych sklepach. Ogłoszona informacja została potwierdzona przez związkowców z „Solidarności” w TESCO.

ZOBACZ:
Biedronka świętuje, jest ostateczna decyzja ws. Tesco w Polsce

Wskazano kilka sklepów do zamknięcia. Są to hipermarkety w Tychach, Warszawie Piastów, Rzeszowie, Warszawie Gocławiu, Bydgoszczy, Gdyni przy ul. Nowowiczlińskiej 35 i Gorzowie Wielkopolskim oraz supermarkety w Sosnowcu i Warszawie przy ul. Wolskie.

My skupimy się na hipermarkecie TESCO w Rzeszowie, który przeżywał prawdziwą nawałnicę klientów. Nie ma się tez czemu dziwić. Niektóre produkty można było kupić przecenione od 50% do nawet 80%. Kolejki do kas były wręcz ogromne. Można to zobaczyć na filmie, który zamieszczamy poniżej. Na półkach sklepowych dosłownie zaczynało już brakować towaru.