Nie chcesz stracić 500 plus? Koniecznie przeczytaj!

0
Program PiS Rodzina 500 plus
Program PiS Rodzina 500 plus

Już ponad 2,5 miliona polskich rodzin korzysta z rządowego programu socjalnego Rodzina 500 plus. Pięćset złotych na dziecko stanowi rzecz jasna ogromne wsparcie zwłaszcza dla uboższych rodzin. Trzeba jednak być czujnym, by nie zostać na lodzie mimo tego, iż pieniądze nam się należą.

500 plus weszło w życie 3,5 roku temu. Z początkiem kwietnia 2016 roku ziścił się zatem długo zapowiadany przez Prawo i Sprawiedliwość scenariusz. Flagowy program socjalny obecnego rządu okazał się być nieprawdopodobnym sukcesem.

Pomógł nie tylko zredukować ubóstwo wśród dzieci niemalże do zera, ale i przysporzył popularności partii rządzącej. Opozycja nazywa to „kupowaniem wyborców”, z kolei politolodzy doceniają kunszt Jarosława Kaczyńskiego. Wprowadzenie 500 plus było bowiem politycznym majstersztykiem. Dzięki temu PiS może rządzić nawet przez kilka kadencji.

https://estadio.pl/pilne-na-polski-rynek-wkracza-powazny-gracz/02092019

Początkowo pięćset złotych rodziny otrzymywały tylko na drugie i każde kolejne dziecko. Ostatnio jednak program rozszerzono i pieniądze otrzymują rodzice każdego dziecka do 18. roku życia. Dla wielu rodzin, po ponad trzech latach funkcjonowania programu, zaplanowanie domowego budżetu bez uwzględnienia rządowego wsparcia jest nie do wyobrażenia.

ZOBACZ:
Zbliżają się Ferie 2020. Oto promocje na wakacje zimowe

Nie strać 500 plus!

Trzeba zatem dopilnować sobie wszystkiego, by 500 plus nie przeleciało nam koło nosa. Państwo chętnie udziela tego wsparcia, pod warunkiem jednak, że spełnione są wszystkie warunki. Nie chodzi tu tylko o posiadanie dzieci, ale i dopełnienie formalności.

Rząd przypomina, że czasu na składanie wniosków o przyznanie świadczenia jest już bardzo mało. „Rodzice i opiekunowie, którzy nie złożą wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus do końca tego miesiąca, mogą stracić nawet 1500 zł. Wynika to z zasad dotyczących wypłacania świadczenia” – czytamy na stronie next.gazeta.pl

O co konkretnie chodzi? Otóż ustawa została skonstruowana w ten sposób, by osoby skłonne do gapiostwa na pewno wszystkiego dopilnowały w określonym terminie. Resort rodziny spieszy z wyjaśnieniami.

Jak tłumaczy w oświadczeniu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, złożenie wniosku do końca września 2019 roku oznacza, że rodzic otrzyma świadczenie 500 plus z wyrównaniem od lipca. Z kolei osoby, które złożą wniosek później, nie otrzymają takiego wyrównania.

ZOBACZ:
Wojewódzki gejem? Jego przyjaciel zdradził prawdę

Oznacza to, że spóźnialscy stracą świadczenie za trzy miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień), a więc w sumie 1500 zł. Takie osoby otrzymałyby te pieniądze, gdyby złożyły wniosek do końca września. Warto się pospieszyć!

źródło: MPRiPS