Klienci Tesco w szoku. Komunikat sieci nie pozostawia złudzeń

Już od kilku miesięcy pojawiają się doniesienia o rzekomych planach wycofania sieci Tesco z Polski. Brytyjska firma zdecydowała się na zamknięcie kilku sklepów w naszym kraju i zmianę strategi sprzedaży. A co z resztą sklepów tej sieci w Polsce?

Już od kilku miesięcy w sklepach tej sieci można zauważyć wzmożony ruch. Dzieje się tak dlatego, że brytyjski gigant powoli ogranicza asortyment w swoich sklepach. Części sklepów już nie będzie nam dane odwiedzić. W pozostałych trwają wyprzedaże produktów w celu ich zmniejszenia.

Początkowo wydawało się, że wyjście z polskiego rynku będzie nagłe i drastyczne. Pracownicy Tesco obawiali się masowych zwolnień i szybkiego zamykania sklepów. Większość sklepów Polsce zajmowała duże powierzchnie i była usytuowana w dobrych logistycznie miejscach.

Co dalej z Tesco?

Od początku sierpnia we wszystkich sklepach trwają mega wyprzedaże. Wiele produktów kupimy nawet 50 proc. taniej. Dowiedzieliśmy się również iż sklepy, które nie zostaną zamknięte będą przystosowane do lepszej i szybszej obsługi klientów. Ponadto produktów na półkach również będzie mniej, lecz będą dostosowane do potrzeb klientów. Zmiany reorganizacyjne w sklepach brytyjskiej spółki będą też dużym ułatwieniem dla pracowników zarządzających obsługą sklepu.

„Zmieniamy nasz sklep, aby Twoje zakupy były prostsze i przyjemniejsze. Już wkrótce powitamy Cię w nowym mniejszym sklepie Tesco, idealnym na codzienne zakupy” – takie komunikaty pojawiły się we wszystkich sklepach tej sieci. 

Ograniczenie powierzchni handlowych w sklepach Tesco wiąże się z tym, że spółka szuka dla swoich przestrzeni nowych najemców. Ponadto pojawiają się doniesienia, iż większość sklepów zostanie znacznie zmniejszona i zostanie najprawdopodobniej wprowadzony nowy asortyment. Na ten moment warto się wybrać do Tesco i skorzystać z wyprzedaży produktów, które oferuje sklep.

Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to celowy i chwilowy zabieg brytyjskiej spółki żeby wyprowadzić sieć sklepów Tesco z Polski.

Źródło: Tesco.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: