Kuba Wojewódzki rozwścieczył Polaków. Fani mu tego nie zapomną

Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki znany jest z tego, że nie jest skłonny do udzielania poparcia przedwyborczego konkretnym kandydatom. Przed tymi wyborami będzie jednak inaczej. Komu udzielił poparcia kontrowersyjny dziennikarz?

„To moja kumpela od lat. Mądra babka, uczciwy człowiek” – napisał Wojewódzki na Facebooku. Kogo miał na myśli? Okazuje się, że Wojewódzki popiera nie kogo innego jak samą Monikę Jaruzelską!

Fani dziennikarza po publikacji poparcia nie zostawili na nim suchej nitki. Nie brakuje w komentarzach głosów, że poparcie wystosowane dla córki generała jest niestosowne. Większość internautów uważa, że popieranie potomka znienawidzonego komunistycznego przywódcy jest policzkiem dla wartości, o które Polska musiała walczyć po zakończeniu stanu wojennego.

Oboje od lat pozostają w bardzo dobrych relacjach. Kuba Wojewódzki nie raz podkreślał, że łączą go Jaruzelską bardzo przyjacielskie kontakty. Obecnie zasiada ona w Radzie Miasta Stołecznego Warszawy. Teraz nadszedł dla niej czas na start w nadchodzących wyborach parlamentarnych do Senatu.

Kuba Wojewódzki popiera Monikę Jaruzelską!

Córka generała Jaruzelskiego miała w tych wyborach być gwiazdą połączonej lewicy. Niecały miesiąc temu rada SLD rekomendowała kandydaturę Jaruzelskiej na 2 miejsce w Stołecznej lewicy.

Okazało się jednak, że centrala SLD pod wodzą  Włodzimierza Czarzastego nie zaakceptowała rekomendacji stołecznych struktur Sojuszu i start  Moniki Jaruzelskiej okazał się niemożliwy.

Kobieta nie poddaje się jednak i sama zbiera podpisy pod swoją kandydaturą. W wyborach do Senatu 13 października chce ona startować z list Polskiej Lewicy z okręgu nr 43 ( Warszawa – Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów).

Monika Jaruzelska jest ponadto publicystką oraz autorką wielu książek. Zajmuje się również pracą jako stylistka jak również działaczka społeczna i samorządowa.

W ostatnim wywiadzie radna opowiedziała jakimi tematami chciałaby się zająć jako przyszła Pani senator. „Chcę zadbać o sprawy edukacji. Nie chodzi mi tylko o tę nieszczęsną reformę, która sprawiła, że szkoły pękają w szwach, ale o sam proces nauczania jako taki” – powiedziała Jaruzelska.

Wybory już niebawem. Kampania wyborcza powoli nabiera rozpędu. Czy córce generała uda się dostać do Senatu? Kuba Wojewódzki już udzielił przyjaciółce poparcia, za co spotkał się już z wielką falą hejtu i niechęci. Czy fani celebryty zagłosują na Jaruzelską? Przekonamy się już niebawem.