Koniec świata? NASA: asteroida może uderzyć już…

Koniec Świata

Kiedy w 2012 roku przy NASA powstała organizacja non profit o nazwie B612 nikt nie wierzył w jej idee. Jednak ostatnie doniesienia, które podaje są przerażające! Czy grozi nam koniec świata, który znamy?

Fundacja B612 to grupa działająca non-profit. Skupia ona w swoich strukturach astronomów i byłych astronautów. Co prawa B612 istnieje od dekady ale dopiero ostatni nabiera wiatru w żagle. Nazwa organizacji pochodzi z „Małego Księcia” Antoine’a Saint-Exupery’ego. Twórcy zainspirowali się nazwą planetoidy B612 z której pochodził bohater tej książki.

Głównym celem B612 jest znalezienie sposobu na ochronę Ziemi przed potencjalnie niebezpiecznymi asteroidami. W sieci pojawiają się informację, że na ten moment nie istnieje technologia, która byłaby w stanie zapobiec katastrofie i powstrzymać koniec świata. Jedyne co NASA jest w stanie zrobić to względnie ocenić ryzyko kolizji asteroidy z Ziemią.

Koniec Świata? Czy asteroida uderzy z Ziemię?

NASA od dawna śledzi potencjalnie niebezpieczną asteroidę. Stąd też wiadomo że już 6 września obiekt znajdzie się niebezpiecznie blisko Ziemi. To jedna z największych kosmicznych skał, które zbliżą się do naszej planety we wrześniu. Czy to będzie początek końca świata?

Niestety specjaliści są pewni, że asteroida uderzy w Ziemię! Kilka dni temu naszą przestrzeń kosmiczną minęły obiekty, które nie stanowiły realnego zagrożenia. Jednakże agencje kosmiczne śledzące ruch w kosmosie ostrzegają, że niebezpieczeństwo nadal istnieje i to kwestia czasu kiedy dojdzie do największej katastrofy i końca świata.

Asteroida 2019 GT3 o której mowa, zbliża się do Ziemi z prędkością ok. 50 000 km/h. Dlatego biorąc pod uwagę jej ogromny rozmiar i prędkość, mogłaby ona stworzyć krater o wielkości prawie 5 km.  Tak duże zderzenie może doprowadzić do zniszczenia całego miasta. Na szczęście NASA szacuje, że asteroida 2019 GT3 przeleci nad Ziemią. Będzie to miało miejsce 6 września w okolicy 5:20. Najbliżej Ziemi kosmiczna skała znajdzie się w odległości ok. 7,4 mln km.

Jednakże to na pewno nie koniec niebezpieczeństwa. Obiekt 2019 GT3 jeszcze niejednokrotnie zbliży się do naszej planety. Kolejne zbliżenie ma mieć miejsce 20 czerwca 2030 roku.

Źródło: NASA