Krzysztof Olewnik: są nowe fakty! Opozycja już się nie pozbiera

0
Krzysztof Olewnik
Krzysztof Olewnik

Krzysztof Olewnik został zamordowany w 2003 roku, jednak ta sprawa wciąż rodzi wiele pytań. Jego rodzina nadal dochodzi swoich praw, m.in. w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Ta instytucja właśnie wydała wyrok. Jest miażdżący dla partii opozycyjnej.

Krzysztof Olewnik został uprowadzony w październiku 2001 r. ze swojego domu na obrzeżach Drobina. Było to dzień po imprezie, w której oprócz niego brało udział m.in. siedmiu policjantów. Miał wówczas 25 lat.

Był synem znanego przedsiębiorcy z Płocka, więc od początku podejrzewano, że za sprawą może kryć się chęć wymuszenia okupu. Dwa dni po zaginięciu porywacze zażądali 300 tys. dolarów od bliskich Krzysztofa.

Kontaktowali się z nimi później jeszcze wielokrotnie, ale policja nie była w stanie ustalić, kim są. Nie zatrzymano ich nawet wtedy, gdy śledczy dostali anonimowy list ze wskazaniem przestępców.

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Krzysztof Olewnik był przetrzymywany przez prawie dwa lata. Jego rodzina zapłaciła okup w lipcu 2003 roku, ale nie został on wypuszczony. We wrześniu 2003 roku porywacze zamordowali go w brutalny sposób. Oczywiście nikt z rodziny Olewnika nic o tym nie wiedział. Dlatego wszyscy żyli nadzieją, że Krzysztof wciąż żyje.

Krzysztof Olewnik: nowe fakty miażdżące dla SLD

Zwłoki Krzysztofa Olewnika znaleziono dopiero w 2006 roku. Wówczas aresztowano również sprawców jego porwania i zabójstwa. Wszyscy zostali skazani, natomiast żadnych z nich nie siedzi już w więzieniu. Robert Pazik, Sławomir Kościuk i Wojciech Franiewski popełnili samobójstwa.

Rodzina Olewnika twierdzi jednak, że to byli zwykli bandyci, jedynie narzędzia w rękach dużo poważniejszych ludzi. Sprawa trafiła nawet do Europejskiego Trybunały Praw Człowieka. Wyrok wydano 5 września. Jest on miażdżący dla SLD, partii która wówczas rządziła w naszym kraju.

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski mówi wprost. To czeka nas w Polsce

– Władze Polski są odpowiedzialne za serię poważnych błędów ze strony policji w związku z porwaniem Krzysztofa Olewnika, które doprowadziło do jego śmierci – orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC). Jak wskazano, władze Polski powinny zapłacić rodzinie mężczyzny 100 tysięcy euro.

Władze w Polsce wówczas sprawowało SLD.

źródło: OTOPRESS