Pamiętacie zespół t.A.T.u? Nie uwierzycie, jak wyglądają dziś

t.A.T.u, zespół Tatu
t.A.T.u, zespół Tatu

Zespół t.A.T.u (TATU) powstał w Rosji pod koniec lat 90. Wszyscy pamiętamy, jak ogromnym szokiem dla ludzi we wschodniej Europie było w tamtym okresie otwarte mówienie o homoseksualnej orientacji. Tymczasem dwie młodziutkie wokalistki to robiły, w dodatku całując się na scenie. Lena Katina i Julia Wołkowa chcą znów podbić świat!

Legendarny rosyjski zespół, w którego skład weszły Lena Katina i Julia Wołkowa powstał w 1999 roku. Od początku skupiały się na muzyce popularnej połączonej z rockowym brzmieniem. Właśnie na początku XXI wieku obserwowaliśmy gigantyczny, globalny wzrost popularności zespołu t.A.T.u.

Zespół zadebiutował pod koniec 2000 singlem „Ja soszła s uma”, który w pierwotnej wersji został nagrany w nurcie muzyki elektronicznej. Później jednak wypromowano jego bardziej znaną, rockową wersję.

Zespół t.A.T.u (TATU) – reaktywacja

Singiel stał się przebojem w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto serca publiki podbijały kolejne single duetu utrzymane w stylu elektroniki i popu – „Nas nie dogoniat” i „30 minut”. To właśnie te hity były najbardziej znane – również w Polsce.

Choć już od co najmniej dekady o zespole t.A.T.u (TATU) jest cicho, to powoli następuje reaktywacja. Rosjanki zaczęły nawet prowadzić swoje social media, w których zapraszają na koncerty. Jak wygląda dziś 34-letnia Lena Katina? Przypomnijmy, że w momencie szczytowej popularności była nastolatką, podobnie jak jej partnerka Julia Wołkowa (dziś również 34 lata).

Znana jako „ruda” Katina przemówiła do fanów kilka dni temu poprzez relację na YouTube. Zaprosiła na najbliższy koncert i podziękowała za wsparcie. Jak widać, dziewczyny nie marnują czasu i chcą do samego końca korzystać z wciąż ogromnej rozpoznawalności!

Lena Katina
Lena Katina
Julia Wołkowa
Julia Wołkowa
Lena Katina
Lena Katina / fot. Youtube
Lena Katina / fot. Youtube
Julia Wołkowa z zespołu t.A.T.u (TATU)
Julia Wołkowa z zespołu t.A.T.u (TATU)

Czy znów zaobserwujemy ogromny wzrost popularności zespołu t.A.T.u (TATU)? Wiele na to wskazuje. Koncert w Polsce na pewno przyciągnąłby dziesiątki tysięcy osób. Pokolenie urodzone w latach 80. doskonale pamięta przecież, gdy w klubach królowały popularne przeboje wykonywane przez dwójkę młodych Rosjanek.

źródło: OTOPRESS, Wikipedia

  1. Taniec z gwiazdami: Michał Malitowski ujawnił prawdę
  2. Lista najbogatszych Polaków. Nie uwierzysz, ile zgromadził rekordzista
  3. Koniec świata? NASA: asteroida może uderzyć już…
  4. Maja Sablewska skrytykowana przez fanów Michała Szpaka