Kinga Duda podjęła ostateczną decyzję? Rodzice mogą być załamani

0
Kinga Duda i Andrzej Duda

Kinga Duda to bez wątpienia jedna z najsławniejszych osób w Polsce. Nie ma się czemu dziwić. To w końcu córka pary prezydenckiej. Andrzej i Agata Duda są z niej bardzo dumni, ale być może wkrótce spadnie na nich cios. Jak informują portale internetowe, córka myśli o wyjeździe za granicę.

„To już jest koniec. Jesteśmy wolni. Możemy iść… Duma!” – tak wpis na twitterze Andrzeja Dudy pojawił się na przełomie czerwca i lipca. Ojciec był dumny z córki. Kinga Duda właśnie skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wtedy jednak jeszcze nie wiedział, że to może być przedwczesna radość. Córka pary prezydenckiej, o czym donosiły już media, poważnie myśli o kontynuacji swojej kariery zawodowej poza granicami Polski. W grę ponoć wchodzą Stany Zjednoczone, gdzie Kinga Duda przebywała już w czerwcu.

ZOBACZ:
Mielec: Skandal w McDonald's. Obsługa ignorowała klienta!

Wydział Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, który ukończyła Kinga Duda, uchodzi za jeden z najlepszych w kraju. Nie każdy student, który zaczyna ten kierunek, ma później szczęście go skończyć.

Kinga Duda okazała się jednak bardzo pilną uczennicą. Ma na koncie sporo sukcesów, m.in. została wyróżniona przez Szkołę Prawa Amerykańskiego UJ za doskonałe wyniki w nauce, a potem kolejny już raz wzięła udział w prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla młodych prawników Vis.

Kinga Duda zaskakuje, Andrzej i Agata Duda zrozumieją?

O jej zdolnościach media informowały wiele razy. Nie tak dawno temu zajmował się tym „Super Expressu”. W gazecie mogliśmy przeczytać, że Kinga reprezentowała UJ w konkursach prawniczych, odbyła praktyki w znanych, a nawet międzynarodowych, kancelariach prawniczych oraz w Parlamencie Europejskim.

ZOBACZ:
Krzysztof Olewnik: są nowe fakty! Opozycja już się nie pozbiera

Oprócz tego doskonale zna język angielski i dość przyzwoicie język niemiecki. Z takim CV poradziłaby sobie w większości największych firm w kraju. Wiele wskazuje jednak na to, że ambicje sięgają dużo wyżej.

Kinga Duda nie ma zamiaru osiadać na laurach. Sam dyplom ukończenia studiów z pewnością jej nie zadowala. Party donosi, że córka prezydenta bardzo poważnie myśli o wyjeździe z kraju.

Taka postawa w oczywisty sposób oburza część społeczeństwa. W internecie da się bowiem odczuć, że spore grono rodaków wolałoby, by córka głowy państwa nie emigrowała z kraju, który jej ojciec ma przecież czynić lepszym.