Polki wściekłe na Magdę Gessler! To jej koniec?

Magda Gessler, gwiazda TVN U Fukiera
Magda Gessler, gwiazda TVN

Takiej fali krytyki w internecie Magda Gessler jeszcze nie doświadczyła. Najbardziej znana restauratorka w Polsce musi zatem bardzo postarać się, by z tego wybrnąć. Znów mała afera obraca się wokół pieniędzy. Czekamy, aż gwiazda TVN zabierze głos w tej sprawie.

Fascynacja mnóstwa Polek Magdą Gessler nie może dziwić. Kobieta od lat stanowi wzór do naśladowania nie tylko w kuchni. Można się od niej nauczyć wiele również w kwestii podejścia do ludzi czy rozwiązywania nagłych problemów. Jej „Kuchenne rewolucje” to nie tyle program kulinarny, co swoiste reality show.

66-letnia kobieta wciąż oczarowuje widownię. Po wakacyjnej przerwie na antenę TVN powrócił jej program. Ona z kolei nieprzerwanie jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Ponadto jej biznesy działają na pełnych obrotach. Sławetne lodziarnie to tylko letni dodatek do prawdziwie rentownych lokali, które prowadzi Magda Gessler.

Najbardziej znaną ze stołecznych restauracji Gessler jest „U Fukiera”. Gwiazda TVN jest dumna ze swojego dorobku i przy wielu okazjach zachęca do odwiedzenia swojego przybytku. Co zresztą Polacy chętnie czynią. Któż bowiem nie chciałby przekonać się, jak ma się jakość potraw powstających pod okiem legendarnej restauratorki.

Magda Gessler w ogniu krytyki

O ile jednak chciałoby się „U Fukiera” wszystkiego spróbować, o tyle praca w tym przybytku nie jest zajęciem zbyt opłacalnym. Okazuje się bowiem, że warunki zatrudnienia w restauracji Magdy Gessler pozostawiają wiele do życzenia. Temat spopularyzowali internauci. Oferta pracy pojawiła się w internecie. I stało się z nią to, czego trzeba było się spodziewać.

„Poszukiwana osoba na zmywak do restauracji „U Fukiera”, Rynek Starego Miasta 27. Praca w systemie 2/2, w godzinach 10-23. Stawka 13zł/h” – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie „Gastronomia Warszawska”. Co ciekawe, najbardziej oburzone taką propozycją są panie. To przecież one najczęściej zgłaszają się do tego typu prac w polskich restauracjach.

Komentujący w mediach społecznościowych oraz pod publikacjami serwisu Pudelek.pl zwracają uwagę na kilka istotnych faktów. Po pierwsze na niezwykłą popularność lokalu, którego właścicielką jest Magda Gessler. Z kolei druga sprawa to to, iż restauratorka jest najlepiej opłacaną gwiazdą TVN. Dla wielu niezrozumiałe jest zatem, dlaczego szefowa nie jest w stanie pokusić się o dorzucenie kilku złotych do skromnej stawki godzinowej.

Pewnie jeszcze 13 złotych brutto. Żenada.

A w programie „Kuchenne rewolucje” Magda zawsze walczy o wyższe stawki dla wykorzystywanych pracowników…

Nawet na kilo pietruszki za mało – komentują zdegustowani użytkownicy cytowani przez Chillizet.

„Pudelek” skontaktował się z rekruterem. Dziennikarzom serwisu plotkarskiego udało się dowiedzieć, jakie będą obowiązki osoby na tym stanowisku. Okazuje się, że restauracja ma problem ze znalezieniem pracownika. „Obowiązki to tylko zmywanie talerzy i kieliszków. Zgłosiły się tylko 4 osoby póki co. Jest duży problem z pracownikami niestety w całej gastro, to nie tylko nasza bolączka” – powiedziała osoba odpowiedzialna za rekrutację w restauracji „U Fukiera”. Czy Magda Gessler skomentuje sprawę?

źródło: OTOPRESS, Chillizet