Koniec pewnej ery. IKEA wycofuje się po 20 latach

IKEA Polska hot dogi za złotówkę

Choć dziś trudno w to uwierzyć, IKEA działa na polskim rynku już od ponad ćwierć wieku. Szwedzkie hale od połowy lat 90. zaczęły wyrastać w dużych miastach naszego kraju jak grzyby po deszczu. Mówi się, że sieć ta oferuje wszystko i nic. Nie tylko meble i wszelaki sprzęt domowy, ale nawet hot dogi.

W 1990 roku IKEA uruchomiła Start Shop na warszawskim Ursynowie, oferujący głównie produkowane przez firmę dodatki. W 1992 roku zamieniła go na pierwszy pełny sklep firmy przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Natomiast w 1995 roku najstarszy obecnie działający sklep otworzono w Jankach.

ZOBACZ!
Biedronka: pyszny produkt ZA DARMO! Kolejne promocje szokują

Zapewne większość z nas, gdy w trakcie czytania tego tekstu rozejrzy się po pomieszczeniu, dostrzeże co najmniej jeden przedmiot zakupiony w hali IKEA. Nic dziwnego, szwedzki gigant niemal całkowicie zawładnął konkretną gałęzią gospodarki w naszym kraju. Zresztą nie tylko w naszym.

Sieć IKEA podjęła przełomową decyzję

Zaopatrujemy się w szwedzkich halach niemal we wszystko. Nie tylko meble, ale i wszelakie dodatki do domu, biura czy nawet garażu można nabyć w znanej sieci. Z kolei na przestrzeni ostatnich lat niebywałą popularnością cieszyły się hot dogi. Bardzo budżetowe. Bo zaledwie złotówka za tę popularną przekąskę to cena aż nadto atrakcyjna.

Oferowane przez IKEA hot dogi stały się rzecz jasna przedmiotem memów o „Polakach nosaczach”. Głównie dlatego, że Szwedzi mieli nadzieję, iż na bułkę z parówką klienci będą przychodzić po zakupach w hali. Tymczasem wielu zjawiało się tylko po to, by nabyć tanie danie, w dodatku w hurtowych ilościach. Czyżby firma wreszcie powiedziała „stop Januszom”? Nie, chodzi o coś zupełnie innego. Mamy oficjalne stanowisko sieci.

ZOBACZ!
Kolejne grupy dostaną 500 plus. Wiemy, od kiedy!

Jak tłumaczą przedstawiciele szwedzkiej sieci, koszty produkcji hot dogów za złotówkę przewyższyły wartość ustaloną przez IKEA. Co ciekawe, była ona niezmienna od 1997 roku. „Podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży hot doga za 1 zł, ponieważ jego obecna cena nie pokrywa kosztów produkcji” – tłumaczy sieć. Dalej dowiadujemy się konkretów.

Hot dogi za złotówkę znikają z IKEI. Powód?

„Decyzja była przygotowana wzrostem cen surowców, których używamy do ich (hot dogów – przyp. red.) przygotowania. Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 r. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców, nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 r., po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA” – przekazała nam skandynawska sieć.

Jak się dowiedzieliśmy, by nie zawieść klientów, IKEA postanowiła nie wycofywać ze sprzedaży hot doga mięsnego za 2 zł z dodatkami. Jak się okazuje, nie zmienia się także cena wersji wegetariańskiej uwielbianego przysmaku. Za niego również zapłacimy 2 złote. Wycofanie hot dogów za złotówkę bez wątpienia uśmierci wiele memów.

źródło: OTOPRESS, wikipedia

 

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]