Neymar o włos od poważnej kontuzji! [FILM]

Neymar kontuzja

Neymar o włos od poważnej kontuzji! Światowe media w ostatnim czasie żyły głównie za sprawą tematu transferu Brazylijczyka. W kontekście jego nowego pracodawcy wymieniało się FC Barceloną oraz Real Madryt. Tym razem Neymar znalazł się na „tapecie” z innego powodu.

Wczoraj reprezentacja Brazylii mierzyła się towarzysko z Kolumbią. W meczu padł remis 2:2, a jedną z bramek zdobył właśnie Neymar. Nie to jednak było najważniejsze.

W 73. minucie meczu Neymar otarł się o poważną kontuzję. Gwiazdor PSG i reprezentacji Brazylii uderzył głową o bandę otaczającą murawę. Wszystko za sprawą faulu, jakiego dopuścił się Davinson. Kolumbijczyk bez pardonu zaatakował rozpędzonego Brazylijczyka, a ten drugi odbił się od niego, niczym od rozpędzonego składu TGV. Po wszystkim w niekontrolowany sposób „przeleciał” po murawie i uderzył z impetem głową w bandę reklamową.

Neymar uniknął kontuzji

Stadion zamarł. Brazylijscy kibice złapali się za głowy, jak ich gwiazdor przez kilka dłuższych chwil nie podnosił się z boiska. Ostatecznie jednak Neymar wstał i zasygnalizował, że wszystko z nim w porządku. Zakończyło się tylko na strachu, choć konsekwencje z pewnością mogły być poważne. Brazylijczyk mógłby nie tylko zapomnieć o futbolu na najbliższy czas, ale kto wie, czy nie spędzić najbliższych dni w szpitalu. Davinson za swoje przewinienie nie otrzymał nawet żółtej kartki, co wydaje się skandaliczną decyzją sędziego głównego.

Na Twitterze dość szybko umieszczony został film ze zdarzenia. Oglądając obrazki z 73. minuty meczu Brazylia – Kolumbia można z pewnością złapać się za głowę.

Faul na Neymarze:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.