Robert Lewandowski ujawnił, kiedy zakończy karierę

0
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski, najlepszy obecnie polski piłkarz, mówi już o zakończeniu kariery. Choć zapewne większość z nas nie wyobraża sobie reprezentacji Polski bez jednego z najlepszych napastników świata, to on już snuje plany na działalność pozapiłkarską.

Mnóstwo pięknych chwil na przestrzeni ostatniej dekady dał nam popularny „Lewy”. Zachwycaliśmy się naszą kadrą podczas eliminacji do Euro 2016 i podczas samego turnieju. Ponadto już na zawsze zapamiętamy historyczne zwycięstwo z Niemcami. We wszystkich tych momentach gole Lewandowskiego były najczęściej decydujące.

Jak pamiętamy, Robert Lewandowski bardzo często „wygrywał” nam mecze. Koszmarnie trudne spotkania w Warszawie z Danią czy Armenią pozostaną w pamięci kibiców na wiele lat. Nie ulega wątpliwości, że bez Roberta sukces w rzeczonych spotkaniach byłby prawie niemożliwy. Podobnie jak awanse na kolejne imprezy.

Robert Lewandowski – kiedy zakończy karierę?

Nic więc dziwnego, że sympatycy kadry narodowej z niepokojem myślą o zakończeniu kariery przez napastnika Bayernu Monachium. W rozmowie z Marcinem Feddkiem, przeprowadzonej tuż przed meczem ze Słowenią (0-2) Lewandowski po raz pierwszy sprecyzował, kiedy może zawiesić buty na kołku.

Jak się okazuje, Robert Lewandowski wie, iż jego przygoda z piłką dobiega końca. Kilka miesięcy temu przyznał, że chciałby zakończyć karierę w lidze amerykańskiej (MLS). Piłkarze tam grający, tzw. piłkarscy emeryci, najczęściej rezygnują z występów dla swoich europejskich reprezentacji. Wiele wskazuje na to, że „Lewy” do USA wyjedzie już w ciągu trzech lub czterech lat.

Jak bowiem zapowiada, „zdaje sobie sprawę, że za pięć, maksymalnie siedem lat będzie musiał odnaleźć się w życiu poza piłką nożną”. Robert Lewandowski ma dziś 31 lat. We wspomnianej rozmowie z Marcinem Feddkiem potwierdził, że na obecnym poziomie chciałby występować do 36. roku życia. Jest jednak mało prawdopodobne, by do samego końca reprezentował barwy narodowe. Czy „Lewy” pogra tylko do mundialu w 2022 r.? To najbardziej prawdopodobny scenariusz.

źródło: polsatsport.pl

  1. Ania Lewandowska na zdjęciu z dzieciństwa. Ten szczegół nie umknął internautom
  2. Robert Lewandowski chciał transferów. Teraz będzie mieć konkurenta
  3. Małgorzata Rozenek na balu TVN. Ten szczegół nie umknął fanom
  4. Władimir Putin o III wojnie światowej. Przerażające słowa!
  5. Skandal podczas meczu el. ME! Polski sędzia Szymon Marciniak w roli głównej