PiS w panice. Wojciech Cejrowski jednak to zrobi?

0
Wojciech Cejrowski partia Cejrowskiego

Do niedawna Wojciech Cejrowski i Prawo i Sprawiedliwość żyli w symbiozie. Znany podróżnik cieszył się zatrudnieniem w TVP Info, z kolei partia rządząca miała u kontrowersyjnego publicysty „dobrą prasę”. To z kolei bez wątpienia miało wpływ na świetne wyniki sondażowe partii Jarosława Kaczyńskiego.

Wszystko jednak zmieniło się szybciej, niż mogliśmy się spodziewać. Cejrowski i Telewizja Publiczna zwaśnili się przedwcześnie. Przed nami wybory parlamentarne, które błyskotliwy dziennikarz mógłby pomóc partii rządzącej wygrać. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie wręcz przeciwnie. Z czego to wynika?

Otóż w ostatnich miesiącach Wojciech Cejrowski już bezpardonowo krytykuje obecny rząd. Co ciekawe, robił to nawet wtedy, gdy współpracował z TVP Info. Wówczas jednak – choć nie dusił w sobie opinii – starał się zaznaczać, iż wciąż wierzy w rząd Mateusza Morawieckiego (a wcześniej Beaty Szydło).

Dziś natomiast autor kultowej serii „Boso przez świat” sprawia wrażenie człowieka będącego w opozycji. Może nie w „opozycji totalnej”, ale raczej w grupie osób, którym rządy PiS po prostu się nie podobają. Natomiast sam fakt, że Cejrowski krytykuje rząd, nie jest jedynym zmartwieniem partii rządzącej.

Okazuje się bowiem, że Wojciech Cejrowski mógłby zafundować ludziom Kaczyńskiego poważną konkurencję! Uspokajamy wyborców PiS: na pewno nie nastąpi to w tych wyborach. Zresztą nie ma już możliwości zarejestrowania komitetu wyborczego. Cejrowski poparł co prawda Konfederację (już to nie spodobało się sympatykom PiS-u), ale i ten obóz w wielu aspektach go irytuje. Co zatem może się stać?

Wobec braku alternatyw (Wojciech Cejrowski od dawna narzeka, że nie ma na kogo głosować) coraz bardziej uprawdopodabnia się wizja własnego ugrupowania, które miałby powołać do życia legendarny podróżnik i gwiazdor TVP. Jego fani domagają się tego od co najmniej kilku lat. Zwłaszcza, gdy ich idol tak mocno uaktywnił się w internecie. Jego osoba i droga zawodowa jest porównywana do Maxa Kolonko. A ten przecież powalczy w zbliżających się wyborach.

Wojciech Cejrowski. Dlaczego PiS ma się kogo obawiać?

Kiedyś podziwialiśmy niezwykłą charyzmę Maxa Kolonko i umiejętność przyciągania do siebie ludzi. Jego sukcesy w internecie i popularność publikowanych materiałów robiły wrażenie. Polsko-amerykański gwiazdor zaprzepaścił jednak swoją szansę, bardzo wulgarnie atakując polityków i wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Jego popularność szybko spadła.

Wojciech Cejrowski odwrócił się natomiast od partii rządzącej znacznie subtelniej. Po prostu mówi, jakie konkretnie ruchy rządu mu się nie podobają. Co ciekawe, udaje mu się coraz częściej uzyskiwać aprobatę internautów bezgranicznie sympatyzujących dotąd z PiS. Skoro zatem podróżnik jest w stanie przekonać tak twardy elektorat, jakim cieszy się od lat Prawo i Sprawiedliwość, to sukces wyborczy byłby niemal murowany.

Na razie Cejrowski nie zapowiedział powołania do życia nowego ciała politycznego. Pokusa jest jednak wielka. Po pierwsze dostałby gigantyczną, darmową reklamę w mediach. Po drugie, jego fani – najpewniej za darmo – zrobiliby wszystko, by partia lub kandydat popierany przez Wojciecha Cejrowskiego, osiągnął jak najlepszy wynik. Przypomnijmy, że sam dziennikarz nie mógłby ubiegać się o wysokie urzędy, gdyż – jak twierdzi – w związku ze swoją antykomunistyczną działalnością miał konflikty z prawem.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że ewentualna inicjatywa Cejrowskiego odciągałaby potencjalnych wyborców od PiS-u. Zatem powstanie czegoś takiego mogłoby wywołać najbardziej pasjonującą walkę o elektorat w historii III RP. Kolejnym argumentem „za” jest to, że Wojciech Cejrowski mógłby liczyć na mnóstwo chętnych do zawarcia koalicji.

  1. Wojciech Cejrowski nareszcie to ogłosił. Fani zachwyceni
  2. PiS w szoku. Wojciech Cejrowski na czele nowego ruchu
  3. Koniec pewnej ery. IKEA wycofuje się po 20 latach
  4. Kolejne grupy dostaną 500 plus. Wiemy, od kiedy!

źródło: OTOPRESS