Cristiano Ronaldo zgarnął fortunę! Kwota robi wrażenie!

Cristiano Ronaldo to bez wątpienia jeden, z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. To także gracz, który jak mało kto, umie zadbać o swój wizerunek. W związku z tym nie dziwią jego dochody z reklam. Tym razem jednak kwota robi oszałamiające wrażenie!

Cristiano Ronaldo jest aktualnie graczem Juventusu, z którym w tym sezonie celuje w kolejny tytuł mistrzowski. Portugalczyk zapowiada również walkę o Ligę Mistrzów.

W dzisiejszym wydaniu „Der Spiegiel” możemy przeczytać zaskakujące informację o zarobkach reklamowych CR7. Artykuł dotyczy obowiązującego wciąż kontraktu Portugalczyka z firmą Nike. Ronaldo jest twarzą tej marki od 2004 roku. Wówczas zarabiał niespełna 4 miliony euro rocznie. Kwota ta robi już ogromne wrażenie, ale… aktualnie gwiazdor Juventusu kasuje jeszcze więcej!

Umowa Nike z Cristiano Ronaldo

Piłkarz nową umowę z firmą Nike parafował w 2016 roku i obowiązywać będzie ona aż do 2026 roku (przez okres dziesięciu lat). W jej ramach Portugalczyk może liczyć na podstawę w wysokości 16,2 milionów euro! „Der Spiegiel” powołuje się na wycieki „Football Leaks”, które informują także, że w umowie zapisano wiele klauzuli dotyczących bonusów. Gaża gwiazdora może urosnąć jeżeli zgarnie on Złotą Piłkę, czy wyróżnienie przyznawane przez FIFA. Do jakiej kwoty? Mówi się, że w roku 2016 i 2017 Ronaldo zgarnął dzięki tym wyróżnieniom ponad 20 milionów euro od firmy Nike.

Kwoty te robią z pewnością ogromne wrażenie na zwykłych zjadaczach chleba. Łącznie przez 10 lat obowiązującego kontraktu z Nike, Cristiano Ronaldo może zainkasować blisko 200 milionów euro. Jeżeli dodamy do tego 30 milionów euro, które inkasuje rocznie z tytułu kontraktu z Juventusem, to możemy złapać się za głowy. Przeciętny Kowalski nie zarobiłby tego przez całe swoje życie.

Świetna forma Cristiano Ronaldo

CR7 dobrą dyspozycję potwierdza nie tylko w kontraktach reklamowych, ale również na boisku. W minionym sezonie zdobył w Serie A 28 goli. Obecną kampanię rozpoczął jednym trafieniem. Z całą pewnością Ronaldo to nie tylko fenomen na boisku, ale również prawdziwy mistrz wykorzystania własnego wizerunku. Można aż pozazdrościć takiej wszechstronności.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: