III wojna światowa. Onet opublikował straszne informacje

Portal Onet zdobył informacje, które wielu mogą zszokować. Okazuje się bowiem, że III wojna światowa wcale nie jest scenariuszem nieprawdopodobnym. Od kilku lat prawdopodobieństwo jej wybuchu analizują politycy i dziennikarze. Eksperci z innych dziedzin również nie są optymistami…

Niestety nie tylko ludzie pokroju Krzysztofa Jackowskiego rozwodzą się nad III wojną światową. Scenariusz, którego wszyscy wolelibyśmy uniknąć, niestety może się ziścić. I niekoniecznie musi to nastąpić w wyniku zgrzytu na linii Rosja – NATO.

Bo przecież tego obawiamy się najbardziej. Że Putin w pewnym momencie najzwyczajniej w świecie wyśle swoje wojska na Zachód. Na szczęście na tę chwilę takie ryzyko raczej nie występuje. Są natomiast inne warianty, których już jak najbardziej można się obawiać. Geneza globalnego konfliktu dla sporej części Czytelników może stanowić nie lada zaskoczenie. O co konkretnie chodzi?

POPULARNE  Putin wściekły na Polaków! Zapowiada zemstę

Otóż dziennikarzom Onetu udało się dowiedzieć, zresztą od niejednego rzetelnego rozmówcy, kiedy i dlaczego może wybuchnąć III wojna światowa. Co ciekawe, tym razem do tablicy nie został wywołany znany nam wszystkim prezydent Rosji. Wręcz przeciwnie. Mariusz Kordowski z Pionu Militarnego Narodowego Centrum Studiów Strategicznych wszystko klarownie wyjaśnił.

Onet: III wojna światowa; oto, jak będzie wyglądała

Jak mówił w rozmowie z dziennikarzami portalu Onet, ekspertów co prawda niepokoi ciągłe zbrojenie się jednego z mocarstw. Jednakże to niejedyny alarmujący sygnał. Zdaniem specjalistów III wojna światowa będzie wojną totalną. Będą w nią zaangażowane zarówno wojska konwencjonalne, ale także będą działania cybernetyczne. A wybuchnie najprawdopodobniej w wyniku… wyczerpania surowców.

„Eksploatujemy to, co istnieje, więc to się kiedyś skończy. I wtedy możemy się spodziewać bardzo zaawansowanej, wielkiej wojny. Stąd między innymi przygotowania wielu krajów, żeby w czasie tego konfliktu stać o krok w przód” – tłumaczył Mariusz Kordowski.

POPULARNE  Bruksela: III wojna światowa może wybuchnąć tuż obok Polski

Z kolei dr Paweł Kowalski, ekspert prawa międzynarodowego z SWPS, stara się szukać pozytywów. Jego zdaniem również konflikt, który będziemy nazywać III wojna światowa jest nieunikniony. Twierdzi jednak, że może być mniej krwawy, gdyż „będzie głównie cyfrowy”. Mało tego! Przecież zaledwie kilka dni temu o trzeciej wojnie mówił prezydent Andrzej Duda. „Oczywiście, że taka wojna jest możliwa!” – ostrzegła najważniejsza osoba w państwie.

Co ciekawe, główne zagrożenie eksperci cytowani przez Onet widzą w… komunistycznych Chinach. Jak usłyszeliśmy w krótkim reportażu, władze jednego z najpotężniejszych państwa świata coraz bardziej „rozpychają się” w polityce międzynarodowej. Faktem jest jednak, że w zależności od regionu świata, różne kraje są postrzegane jako potencjalny agresor. Dla jednych jest to Rosja, dla innych Chiny czy Iran. Jeszcze inni złych intencji wypatrują w działaniach Izraela czy… Stanów Zjednoczonych.

źródło: Onet.pl, OTOPRESS

  1. Władimir Putin o III wojnie światowej. Przerażające słowa!
  2. Polska w tarapatach! Putin i Erdogan mają chory plan
  3. III wojna światowa. Rosja grozi Polsce! Tych słów nie możemy zlekceważyć
  4. Dlaczego Kidawa-Błońska? Wiemy, skąd decyzja Schetyny
  5. Biedronka: pyszny produkt ZA DARMO! Kolejne promocje szokują
  6. Koniec pewnej ery. IKEA wycofuje się po 20 latach

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: