Nadchodzi „ekstremalnie mroźna zima”! Meteorolodzy alarmują

Zima w Polsce prognoza pogody

PROGNOZA POGODY Jeżeli zima nie jest – oględnie mówiąc – Twoją ulubioną porą roku, to nie mamy dobrych wieści. Jak bowiem przekonują meteorolodzy, z Syberii nadciąga do nas ekstremalnie mroźna zima. Przeciwnicy teorii o globalnym ociepleniu już mają używanie. Tym bardziej, że we Włoszech spadł wczoraj… śnieg.

Jak wiadomo, w ostatnich latach zima pojawiała się w naszym regionie „w kratkę”. Zdarzały się zaskakująco ciepłe dni w środku grudnia, ale i śnieg końcem kwietnia. Stąd wielu jest dziś przekonanych, że tego typu anomalie to ewidentny dowód na istnienie „globalnego ocieplenia”.

Nadchodzi jednak coś, co wszyscy zobaczymy, a przede wszystkim poczujemy na własnej skórze. Mowa o – jak nazwali to dziennikarze serwisu nczas.com – „zimie trzydziestolecia”! Temperatury w tym roku mogą być naprawdę rekordowo srogie. Ostrzegają również brytyjskie media. Prognoza pogody na zimę 2019 szokuje.

Prognoza pogody: zima w Polsce będzie sroga

Portal nczas.com, powołujący się na brytyjskie media, kpiąco tytułuje swoją publikację. „Globalne ocieplenie skapitulowało” – czytamy na łamach serwisu. Dalej jest już tylko ciekawiej. Dowiadujemy się bowiem, jak tegoroczna zima obejdzie się z nami w Polsce.

Z Syberii nadciąga potężna fala mrozu i chłodu, przez to zima we wschodniej Europie – od wschodniej Polski przez Ukrainę, Białoruś i Rosję, ma być ekstremalnie mroźna. Portal AccuWeather przewiduje, że zima 2019/2020 w Polsce będzie się mocno różnić ze względu na region naszego kraju – mieszkańcy wschodniej Polski muszą się przygotować na mróz i śnieg.

Co więcej metrolodzy z portalu AccuWeather mówią o „atakach syberyjskiego mrozu” na Europę wschodnią i Wielką Brytanię. Informacje o zimowej „apokalipsie” potwierdza zespół ekspertów ds. Klimatu z University College London. Przewidują oni, że zamarznięte arktyczne powietrze może spłynąć do Wielkiej Brytanii i Europy. Twierdzą oni, że tak zwana „Bestia ze Wschodu”, zimna fala powietrza, oficjalnie nazwana „Antycyclone Hartmut”, która spustoszyła Wielką Brytanię i zabiła 17 osób w 2018 roku, może się powtórzyć również w tym roku. W tym roku możemy spodziewać się regularnego spadku temperatury dużo poniżej 20 st. na minusie, nawet blisko 30!

  1. Polski Amazon? To może być historyczny projekt
  2. Biedronka: pyszny produkt ZA DARMO! Kolejne promocje szokują
  3. Koniec pewnej ery. IKEA wycofuje się po 20 latach
  4. Władimir Putin o III wojnie światowej. Przerażające słowa!
  5. Biedronka rozdaje produkty za darmo! Jest tylko jeden warunek