Polski Amazon? To może być historyczny projekt

Polski amazon Empik

Amazon – ta amerykańska firma zajmująca się handlem internetowym działa na rynku od 1994 roku. Pomimo rosnącej konkurencji przedsiębiorstwo wciąż utrzymuje się w czołówce najbardziej popularnych sklepów internetowych. Zapewne zawdzięcza ten sukces wprowadzanym na bieżąco nowym rozwiązaniom. Jednakże,  firma wciąż działa głownie w Stanach, lecz nie przeszkadza to w tym, aby kraje europejskie przejmowały jej pomysły.

Właśnie takim pomysłem na którym wzoruje się najwięcej firm jest usługa Amazon Prime. Oferta jest formą abonamentu. Klient płacąc miesięcznie stałą kwotę zapewnia sobie wszelkiego rodzaju udogodnienia. Między innymi specjalne zniżki i promocje, darmowe dostawy, a nawet dostęp do video serwisu na żądanie.

W USA usługa Amazon’u jest stosunkowo droga, ponieważ prawie 13 dolarów miesięcznie lub 120 dolarów rocznie. Jednak w Polsce ceny takich ofert są dostosowane na miarę portfela przeciętnego polskiego klienta.

Jak pomysł Amazon’u funkcjonuje w Polsce?

Oferta ta ma zachęcić klientów do kupowania i zwiększyć częstotliwość dokonywanych przez nich zakupów. Jest ona bardzo podobna to pakietu subskrybcyjnego, z którego Polacy coraz chętniej korzystają przy okazji usług handlowych jak i rozrywkowych. Udogodnienia, które klient dostaje w cenie pakietu gwarantują pełną swobodę.

Dlatego też na taki ruch zdecydowała się nasza polska firma Empik. Sieć sklepów rozwija swoją działalność wprowadzając nowość podobną do oferty Amazon’u. Jest to oferta premium, która ma zagwarantować klientowi m. in. niższe ceny na cały asortyment oraz usługę darmowej dostawy do domu. Jest oczywiście dostępne dla posiadaczy karty Empik, a jej koszt zaczyna się już od 6,67 zł za miesiąc.

„Uważamy, że Polacy są już gotowi na taką usługę. Dzięki Empik Premium chcemy zwiększyć częstotliwość zakupów w Empiku przez obecnych klientów. Zakres benefitów jest tak szeroki, że pojawić się mogą też nowi” – mówi szef projektu.

  1. Biedronka: pyszny produkt ZA DARMO! Kolejne promocje szokują
  2. Jak AliExpress chce przejąć polski rynek?
  3. Koniec pewnej ery. IKEA wycofuje się po 20 latach
  4. Kolejne grupy dostaną 500 plus. Wiemy, od kiedy!
  5. III wojna światowa. Onet opublikował straszne informacje