Biedronka jednak to zrobi?! Polacy czekali na to od zawsze

0
Biedronka Mielec

Czego przez lata brakowało Wam w dyskontach sieci Biedronka? Być może nie wszystkim od razu oczywista odpowiedź przyjdzie do głowy. Przecież Jeronimo Martins zadbało o to, by na wyposażeniu było prawie wszystko. Nie o asortymencie jednak mowa.

Jeszcze dwie dekady temu „niewinna” sieć dyskontów, dopiero co przejęta przez portugalską spółkę. Mogło się wówczas wydawać, że Biedronka będzie jak równy z równym rywalizować o wysokie pozycje w rankingach sprzedaży z sieciami dyskontów i supermarketów z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii (TESCO).

Na przestrzeni lat Jeronimo Martins odwaliło jednak taką pracę, że dziś nikt nie ma startu do marki spod znaku sympatycznego owada. We wszelakich rankingach tuż pod Biedronką jest długo, długo nic i dopiero Lidl, Kaufland oraz cała reszta „grupy pościgowej”. Spora część konkurencji przez lata miała jednak coś, czym Biedronka nie mogła się pochwalić.

Biedronka zachwyca: klienci czekali na to od zawsze!

I bynajmniej nie mówimy tutaj o egzotycznych produktach czy atrakcyjnych cenach. W tym akurat Jeronimo Martins przoduje od wielu lat. Niewiele wskazuje również na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Zmieni się natomiast komfort korzystania z usług Biedronki. I to zdecydowanie na plus. Portugalscy właściciele nareszcie podsłuchali głosu tysięcy klientów.

Jak podają duże media, m.in. biznesowy serwis InnPoland, już wkrótce sklepy sieci Biedronka zostaną wyposażone w… lodówki na napoje. Tak! Przez blisko ćwierć wieku w punktach tej marki nie dało się kupić schłodzonych napojów. Niestety dostępne były tylko płyny ciepłe lub zachowane w temperaturze pokojowej.

Jak czytamy we wspomnianym portalu innpoland.pl oraz na WP.pl, od kilku tygodni niektóre sklepy sieci Biedronka zyskują nowe elementy wyposażenia: lodówki na napoje. Czy lodówki zostaną na stałe? Dziennikarze OTOPRESS zapytali o to u źródła, w Biurze Prasowym sieci Biedronka (Jeronimo Martins Polska)! Jaką otrzymaliśmy odpowiedź?

„Biedronka regularnie poszerza ofertę produktów w kategorii napoje – zwłaszcza latem, kiedy spożycie napojów znacząco rośnie. Wiele napojów z oferty Biedronki dostępnych jest standardowo w naszych sklepach w chłodziarkach. Są to np. soki marek własnych (np. Vital Fresh), soki świeżo wyciskane, smoothies Vital Fresh czy Go Vege. Dla klientów szukających orzeźwienia w ciepłe dni, w miesiącach letnich w lodówkach w części naszych placówek umieszczamy dodatkowe napoje” – przekazała nam Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka. Czy chłodziarki zostaną?

„W związku z tym, że okres wyższych temperatur aktualnie jest dłuższy niż w latach ubiegłych, w tym roku w części sklepów zainstalowaliśmy specjalne chłodziarki, przeznaczone na piwo i inne napoje. Aktualnie sprawdzamy potencjał tego rozwiązania, dlatego jest za wcześnie, by mówić o okresie ich ekspozycji” – wyjaśniła przedstawicielka sieci.

To, że rozwiązanie przypadnie klientom do gustu jest niemal pewne. Wiele wskazuje zatem na to, że już niedługo w większości Biedronek będzie można nabyć schłodzone napoje. Jeśli oczywiście sieć zdecyduje, że to niezbędne i opłacalne rozwiązanie.

  1. Biedronka: pyszny produkt ZA DARMO! Kolejne promocje szokują
  2. Polski Amazon? To może być historyczny projekt
  3. Koniec pewnej ery. IKEA wycofuje się po 20 latach
  4. PiS w panice. Wojciech Cejrowski jednak to zrobi?

źródło: OTOPRESS