Błaszczykowski kontuzjowany. Wiemy, kiedy zagra

Błaszczykowski kontuzja

Reprezentacja Polski ostatnich dwóch spotkań nie zaliczy do udanych. Biało-czerwoni sensacyjnie przegrali ze Słowenią 0:2 i tylko bezbramkowo zremisowali z Austrią. Jeszcze gorsze wspomnienia po ostatnim meczu będzie miał Kuba Błaszczykowski.

Błaszczykowski na boisku pojawił się w drugiej połowie, lecz szybko musiał je opuścić. Wszystko z powodu kontuzji. Według wstępnych diagnoz pomocnik Wisły Kraków naderwał mięsień przywodziciela.

Co to może oznaczać dla Kuby? Lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski w rozmowie z portalem Sport.pl zdradził, że Błaszczykowski przejdzie jeszcze szczegółowe badania. Na chwilę obecną trudno mówić, jak długa przerwa go czeka. Wstępne ustalenia każą sądzić, że skrzydłowy w tym miesiącu nie pojawi się już na boisko i można mówić o około 3 tygodniowej rekonwalescencji.

Kolejna kontuzja Błaszczykowskiego

Dla Kuby Błaszczykowskiego to spory pech. Niedawno przecież wrócił do gry po złamaniu kości śródstopia. Przez uraz opuścił dwie pierwsze kolejki PKO Ekstraklasy. Kiedy wchodził na właściwe obroty i łapał formę, znów doznał kontuzji – tym razem wspomnianego we wstępie naderwania mięśnia przywodziciela.

Błaszczykowski to jeden, z najbardziej doświadczonych reprezentantów Polski. Z orzełkiem na piersi wystąpił 108 spotkaniach, zdobywając 21 bramek.

Koniec kariery Błaszczykowskiego?

Wśród kibiców rozgorzała dyskusja, czy 33-latek nie powinien rozważyć zakończenia kariery reprezentacyjnej. Coraz częstsze urazy, a także zostawienie pola do popisu młodzieży są głównymi argumentami zwolenników takiej decyzji. Wśród osób, które sugerowały Kubie zakończenie kariery jest między innymi Grzegorz Lato. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zasugerował w wywiadzie dla Super Expressu, że Błaszczykowski ma już swoje lata i ciągle jest kontuzjowany. Przytoczył przy tym nazwisko Łukasza Piszczka, który podjął rozsądną decyzję o zakończeniu kariery w biało-czerwonych barwach. Taką samą decyzję polecił rozważyć Błaszczykowskiemu. O słowach Grzegorza Laty przeczytacie w tym artykule.

Czy zgadzacie się z opiniami kibiców i Grzegorza Laty, że Błaszczykowski powinien rozważyć zakończenie kariery reprezentacyjnej? Z całą pewnością Kuba to jeden z najbardziej doświadczonych graczy, a także piłkarz, któremu sporo zawdzięczamy. Tego nie należy zapominać. Należy za to zastanowić się, czy skrzydłowy w obecnej formie i dyspozycji fizycznej jest w stanie wnieść do kadry tyle, ile od niego by oczekiwano?

źródło: inf. własna / sport.pl / Super Express

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.