Wściekły Krychowiak nie wytrzymał. Powiedział kilka słów prawdy po meczu

Euro 2020 Grzegorz Krychowiak

Eliminacje Euro 2020. W bardzo ostrych słowach Grzegorz Krychowiak skomentował grę naszej reprezentacji w zremisowanym 0-0 meczu z Austrią. Pomocnik drużyny narodowej nie udzielił tak stonowanej wypowiedzi, jak zazwyczaj.

Najpierw 0-2 ze Słowenią, później bezbramkowy remis z Austrią. Reprezentacja Polski nie zachwyca nie tylko wynikami, ale i grą. Mimo, iż wciąż jesteśmy liderem grupy eliminacyjnej, to wiele powodów do optymizmu nie ma. Dlaczego?

Chociażby dlatego, że nawet jeśli awansujemy na Euro 2020, a tak najprawdopodobniej się stanie, to szanse na odniesienie tam sukcesu są naprawdę iluzoryczne. Jak wyglądalibyśmy w starciach z Francją, Belgią, Hiszpanią czy Anglią, skoro na Stadionie Narodowym całkowicie zdominowali nas średni Austriacy? Porażkę ze Słowenią skwitujmy wymownym milczeniem. Sprawy nie przemilczał natomiast Grzegorz Krychowiak.

Krychowiak: awans do Euro 2020 nie jest jedynym celem

Były gwiazdor Paris Saint-Germain, dziś filar drugiej linii Lokomotiwu Moskwa, wytknął najbardziej rażące błędy swoje i kolegów. Wreszcie któryś z podstawowych piłkarzy naszej kadry wyjaśnił, dlaczego nasza gra wygląda tak słabo. Otóż okazuje się, że – zdaniem Grzegorza Krychowiaka – sami jesteśmy sobie winni. Co konkretnie powiedział?

Dowiedzieliśmy się m.in., że tak jak powinniśmy, gramy tylko momentami. Później natomiast wszystko wraca do „normy” i znów komplikujemy sobie życie. Wychodzi zatem, na to, że brak nam konsekwencji w boiskowych poczynaniach. Z tym problemu nie mieli na przykład Słoweńcy. Dlatego pokonali nas dość łatwo.

„Są momenty, gdy odpowiednio się ustawiamy, to łatwo wychodzimy z własnej połowy. Mam wrażenie, że są takie chwile, kiedy sami komplikujemy sobie życie i nie wykonujemy łatwych rzeczy. To ma wpływ na to, jak gramy” – powiedział w rozmowie z „Polsatem Sport” Grzegorz Krychowiak.

Zawodnik nie ukrywał rozczarowania i frustracji w związku z fatalną grą. Krychowiak przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż celem nie jest sam awans na Euro 2020. Polacy, pomimo prowadzenia w grupie i stosunkowo bezpiecznej przewagi, nie są z siebie zadowoleni. Z kolei najwięcej pozytywów zdaje się dostrzegać sam Jerzy Brzęczek.

  1. Wyjściowy skład na mecz Polska – Austria. Zaskakująca decyzja!
  2. Cristiano Ronaldo zgarnął fortunę! Kwota robi wrażenie!
  3. Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony?
  4. Okropna choroba Magdy Gessler. Restauratorka ujawniła prawdę
  5. Robert Lewandowski ujawnił, kiedy zakończy karierę
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]