Wściekły Krychowiak nie wytrzymał. Powiedział kilka słów prawdy po meczu

Euro 2020 Grzegorz Krychowiak

Eliminacje Euro 2020. W bardzo ostrych słowach Grzegorz Krychowiak skomentował grę naszej reprezentacji w zremisowanym 0-0 meczu z Austrią. Pomocnik drużyny narodowej nie udzielił tak stonowanej wypowiedzi, jak zazwyczaj.

Najpierw 0-2 ze Słowenią, później bezbramkowy remis z Austrią. Reprezentacja Polski nie zachwyca nie tylko wynikami, ale i grą. Mimo, iż wciąż jesteśmy liderem grupy eliminacyjnej, to wiele powodów do optymizmu nie ma. Dlaczego?

Chociażby dlatego, że nawet jeśli awansujemy na Euro 2020, a tak najprawdopodobniej się stanie, to szanse na odniesienie tam sukcesu są naprawdę iluzoryczne. Jak wyglądalibyśmy w starciach z Francją, Belgią, Hiszpanią czy Anglią, skoro na Stadionie Narodowym całkowicie zdominowali nas średni Austriacy? Porażkę ze Słowenią skwitujmy wymownym milczeniem. Sprawy nie przemilczał natomiast Grzegorz Krychowiak.

Krychowiak: awans do Euro 2020 nie jest jedynym celem

Były gwiazdor Paris Saint-Germain, dziś filar drugiej linii Lokomotiwu Moskwa, wytknął najbardziej rażące błędy swoje i kolegów. Wreszcie któryś z podstawowych piłkarzy naszej kadry wyjaśnił, dlaczego nasza gra wygląda tak słabo. Otóż okazuje się, że – zdaniem Grzegorza Krychowiaka – sami jesteśmy sobie winni. Co konkretnie powiedział?

ZOBACZ:
Edyta Górniak i Cleo skoczyły sobie do gardeł. Wiadomo już, o co poszło

Dowiedzieliśmy się m.in., że tak jak powinniśmy, gramy tylko momentami. Później natomiast wszystko wraca do „normy” i znów komplikujemy sobie życie. Wychodzi zatem, na to, że brak nam konsekwencji w boiskowych poczynaniach. Z tym problemu nie mieli na przykład Słoweńcy. Dlatego pokonali nas dość łatwo.

„Są momenty, gdy odpowiednio się ustawiamy, to łatwo wychodzimy z własnej połowy. Mam wrażenie, że są takie chwile, kiedy sami komplikujemy sobie życie i nie wykonujemy łatwych rzeczy. To ma wpływ na to, jak gramy” – powiedział w rozmowie z „Polsatem Sport” Grzegorz Krychowiak.

Zawodnik nie ukrywał rozczarowania i frustracji w związku z fatalną grą. Krychowiak przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż celem nie jest sam awans na Euro 2020. Polacy, pomimo prowadzenia w grupie i stosunkowo bezpiecznej przewagi, nie są z siebie zadowoleni. Z kolei najwięcej pozytywów zdaje się dostrzegać sam Jerzy Brzęczek.

  1. Wyjściowy skład na mecz Polska – Austria. Zaskakująca decyzja!
  2. Cristiano Ronaldo zgarnął fortunę! Kwota robi wrażenie!
  3. Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony?
  4. Okropna choroba Magdy Gessler. Restauratorka ujawniła prawdę
  5. Robert Lewandowski ujawnił, kiedy zakończy karierę