R

Rosjanie szokują świat. Podali DATĘ wybuchu III wojny światowej

Rosjanie szokują świat. Podali DATĘ wybuchu III wojny światowej

III wojna światowa. Coraz głośniej i coraz częściej mówi się w ostatnich miesiącach o możliwym wybuchu globalnego konfliktu zbrojnego. Niestety ten koszmarny scenariusz z roku na rok przybiera na prawdopodobieństwie. Do sprawy odniósł się już nie tylko prezydent Rosji Władimir Putin, ale i… Andrzej Duda. Co gorsza, rozpisują się o niej już propagandowe media Kremla.

Sytuacja międzynarodowa nie wygląda dziś kolorowo. Jeszcze kilka lat temu była ona szczególnie napięta na Bliskim Wschodzie. Dziś natomiast bomby tykają w wielu strategicznych punktach, nawet w granicach Unii Europejskiej. O czym konkretnie mowa?

III wojna światowa. Władimir Pantin: wiemy, kiedy wybuchnie

Dwa czy trzy lata temu drżeliśmy przed wojną domową. Taką zakrojoną na całą lub większość terytorium Unii Europejskiej. Nie tylko internauci, ale nawet politolodzy wyrażali na przełomie 2015 i 2016 roku obawy, że możemy zostać wciągnięci w krwawy konflikt na tle religijnym. Wszystko to kojarzono rzecz jasna z napływem setek tysięcy migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Nie oni jednak są dziś naszym największym zmartwieniem.

Nie powinniśmy lekceważyć sprawy głównie dlatego, że w rosyjskich mediach zaczyna pojawiać się już fraza III wojna światowa. Jak wiemy, serwis sputniknews.com jest mocno zależny od władz w Moskwie. To właśnie na jego łamach jest cytowany znany i ceniony w Rosji politolog – Władimir Pantin. Człowiek ten określił, kiedy najprawdopodobniej dojdzie w Europie do konfliktu, jakiego nie było od czasów II wojny.

Pantin to rosyjski politolog i członek Rosyjskiej Akademii Nauk. W jednym z niedawnych wywiadów, cytowanych m.in. na stronach wspomnianego „Sputnika” określił niemal konkretną datę wybuchu III wojny światowej. Ekspert bezpośrednio powiązał to straszne wydarzenie z końcem kadencji Władimira Putina. Co konkretnie miał na myśli?

„Trzecia wojna wybuchnie od razu”

Jak oświadczył, „ogólnoświatowy konflikt wybuchnie od razu po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin przestanie być głową państwa”. Pantin wyjaśnia ponadto, już od około pięciu lat Amerykanie szykują się do konfrontacji wojskowej z Rosją. Udało im się uruchomić na terenie Rosji – jak sugeruje „Sputnik” – działalność „piątej kolumny”, która ma na celu destabilizację sytuacji wewnętrznej w kraju.

Według analityka tylko Władimirowi Putinowi udaje się utrzymywać pokój, wraz z jego odejściem ze stanowiska prezydenta Rosji społeczeństwo czeka konfrontacja z zagrożeniem III wojny światowej. Dodajmy, że Kreml wścieka się za każdym razem, gdy siły NATO powiększają liczebność wojsk głównie na terenie Polski.

Warto pamiętać, że Władimir Putin – zgodnie z prawem – powinien zrezygnować z prezydentury w kraju już w 2024 roku – najpewniej wiosną (okolice marca). Biorąc zapisy rosyjskiej konstytucji na poważnie, Putin winien przekazać władzę w 2024 roku politykowi, który wygra wybory. Obecnie w Rosji mało kto wierzy jednak, że przywódca zdecyduje się na taki krok.

źródło: wnet.fm pl.sputniknews.com

  1. III wojna światowa. Onet opublikował straszne informacje
  2. Putin wściekły na Polaków! Zapowiada zemstę
  3. Ryszard Petru wrócił! Wyjaśnia mechanizmy 500 plus, internet szaleje
  4. Putin zszokował Rosjan: „Bierzcie przykład z Polaków”

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ