Ryszard Petru wrócił! Wyjaśnia mechanizmy 500 plus, internet szaleje

0
Ryszard Petru o 500 plus
Ryszard Petru o 500 plus

Kiedy w 2016 roku PIS wprowadził w Polsce program 500 plus w kraju zawrzało. Kontrowersyjny program ma taka samą rzeszę entuzjastów co przeciwników. Przed każdymi wyborami temat powraca w wypowiedziach polityków. Tak jest i tym razem. Tym razem głos w sprawie zabrał Ryszard Petru.

Rodzina 500 plus to program wprowadzony 1 kwietnia 2016 roku. Ma on na na celu wsparcie i pomoc rodzinom w wychowaniu i utrzymaniu dzieci, poprzez comiesięczne świadczenie wychowawcze na każde dziecko w rodzinie w wysokości 500 złotych.

Podczas kolejnej kampanii wyborczej pojawił się nowy pomysł PIS. 500 plus przysługuje w tym momencie już na każde dziecko w rodzinie niezależnie od dochodów. Ponadto rząd chce wprowadzić 13 emeryturę dla każdego. Wiąże się to oczywiście z dużym naruszeniem budżetu Państwa. Sympatycy programów PIS przyklasnęli. Jednak dla pozostałych jest to kolejny cios w gospodarkę kraju. Ryszard Petru na Twitterze otwarcie skrytykował program 500 plus.

Ryszard Petru krytykuje program 500 plus!

„Za 500+ i 13 emeryturę zapłacą przedsiębiorcy. Wielu zlikwiduje swoje firmy lub przeniesie działalność do Słowacji czy Czech. Rozdawnictwo socjalne PiS dobije polską gospodarkę. Jeśli komuś zależy na rozwoju Polski to nie może być ani za 500+ ani za 13stkami” – napisał dziś rano były polityk.

Ryszard Petru poddaje pod wątpliwość przygotowany przez PiS budżet na podobne programy socjalne. Według niego kolejne świadczenia odbiją się na polskich przedsiębiorcach. Ze względu na podwyżki cen i VAT prowadzenie legalnej działalności na terenie kraju dla przedsiębiorców nie będzie miało racji bytu.

Na odpowiedz internautów nie trzeba było długo czekać. Od rana na profilu Ryszarda Petru pojawiają się nieprzychylne komentarze. Ty tylko niektóre z nich:

„Ta deklaracja jest pusta jeśli Pan w dalszym ciągu pobiera 500+” – @edekzczwartego

„Z rozdawnictwa to Pan żyje, bo oprócz zanieczyszczeń i pisania głupot nie wytworzył Pan dobra, za które ktoś byłby skłonny zapłacić, więc proszę się odczepić od wsparcia, na które Pan nie wyłożył złamanego grosza!” – @bemarmedia

„Nas dobiją TWOJE zaciągnięte długi na Nowoczesną.” @nowyniegorszy

Internauci są oburzeni. Wielu z nich przytacza przykłady państw zachodnich gdzie wsparcie dla rodzin jest dwukrotnie większe niż w Polsce. Pozostali przypominają Petru jego nierozliczone sprawy w .Nowoczesnej.

Źródło: Twitter