iPhone 11 cena zwala z nóg. Apple przesadziło?

0

Koncern Apple zaprezentował swój nowy smartfon – iPhone 11. Wśród ekspertów rozgorzała dyskusja. Jedni są zadowoleni z nowinek zaproponowanych przez amerykańskiego giganta, a inni wręcz przeciwnie. Wiele kontrowersji budzi z pewnością cena nowego „cacka”.

Pierwszą, a zarazem największą zmianą, jaką da się dostrzec w nowym smartfonie jest jego aparat. Apple po raz pierwszy zaprezentowało aparat, który wykorzystuje więcej, niż jeden obiektyw. Matryca w iPhone 11 ma rozdzielczość 12 megapikseli. Smartfon posiada dwuobiektywowy aparat. Pierwszy z nich szerokokątny wyposażony jest w optyczną stabilizację obrazu. Drugi (ultraszerokątny) zapewnia 120-stopniowe pole widzenia. Co ciekawe, możliwy będzie także dwukrotny zoom optyczny.

Sztuczna inteligencja w aparacie

Firma Apple zadbała o to, by dużą rolę odgrywała sztuczna inteligencja w aparacie iPhone 11. To rozwiązanie, które konkurencja wprowadziła już jakiś czas temu. Aparat za pośrednictwem algorytmów sztucznej inteligencji ma rozpoznać, co fotografujesz. W stosunku do tego dobierany będzie chociażby odpowiedni tryb – sportowy, czy portret.

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Oprócz tylnego obiektywu zmieniono również przedni aparat. W nowym smartfonie amerykańskiego giganta przedni aparat to szerokokątna jednostka o rozdzielczości 12 megapikseli. Aparat będzie mógł nagrywać w slow motion oraz 4K.

O ile zmiany w jakości aparatu są niepodważalne, to sam wygląd obiektywów budzi wiele kontrowersji. Wygląda to po prostu dziwnie. Apple również nic sobie nie zrobiło z krytyki użytkowników odnośnie przedniego panelu smartfona, a konkretnie zestawu czujników. Nadal posiadają one duży rozmiar, który na tle konkurencji wygląda niczym z minionej epoki.

Dłuższy czas pracy na baterii w iPhone

Smartfon posiada też rzecz jasna odnowione „serce”, za jakie należy uznać procesor. Nowa jednostka to Apple A13 Bionic. To układ nowej generacji, który z pewnością, jak przystało na amerykańskiego giganta będzie bezkonkurencyjny w swojej klasie. Specyfikacja procesora nie jest jeszcze znana tak dokładnie, jakbyśmy sobie tego życzyli.

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Dzieło Apple ma zapewniać także dłuższy czas pracy na baterii. Koncern informuje, że czas ten został wydłużony o jedną godzinę w stosunku do poprzednika.

Oprócz baterii zadbano również o wodoodporność.

Cena iPhone 11

O ile zmiany nie są na tyle oszałamiające, na ile mogliśmy się spodziewać, to cena iPhone 11 robi piorunujące wrażenie. Najtańsza wersja kosztować w Polsce będzie aż 3599 złotych. Smartfon jest wyposażony w pamięć 64 GB. 250 złotych więcej zapłacimy za 128 GB, a wersja z 256 GB wyniesie nas 4349 złotych.

Dostępna będzie również wersja Pro, która zamiast wyświetlacza LCD będzie posiadać ekran OLED o wyższej rozdzielczości oraz lepszym kontraście. Aparat w tym przypadku został wyposażony aż w trzy obiektywy. iPhone 11 Pro wytrzyma także dłużej na baterii. Najtańsza – 64 gigabajtowa wersja w Polsce będzie kosztować 5199 złotych(!)

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

iPhone 11 Pro będziemy mogli zakupić także w wersji Max – posiadającej wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala. Wersja 64 gigabajtowa w tym przypadku kosztować będzie aż 5699 złotych(!).

Prezentacja iPhone 11:

Koncert Apple udostępnił w popularnym serwisie YouTube film nazwany Prezentacja iPhone 11. Zobaczycie na nim, jak prezentuje się najnowszy model smartfona.

Źródło: inf. własna / Apple / spidersweb.pl