Krzysztof Kalczyński nie żyje, aktor znany z serialu Klan

Krzysztof Kalczyński nie żyje

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Aktor zmarł wczoraj,  w wieku 82 lat. Widzowie zapamiętają go głównie z seriali telewizyjnych. Występował w takich produkcjach, jak na przykład „Klan” oraz „Na wspólnej„.

Informację o śmierci ojca potwierdziła jego córka, dziennikarka telewizyjna Anna Kalczyńska-Maciejowska. Smutną wiadomość przekazała w takich oto słowach na swoim profilu na portalu Facebook:

Mój ukochany Tata odszedł dziś rano.

Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie – był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj.

Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniałe życie, myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe.
Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno..

Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa pocieszenia i wsparcia.

Krzysztof Kalczyński nie żyje

Krzysztof Kalczyński to nie tylko gwiazda znana z ekranów telewizyjnych, a także absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Kalczyński pracował również jako muzyk Teatru Narodowego. Ukończył Wydział Reżyserii Muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Był ojcem dziennikarski Anny Kalczyńskiej-Maciejowskiej, która jest obecnie prezenterką popularnego programu Dzień Dobry TVN.