WTC. Oto, co NAPRAWDĘ wydarzyło się 11 września

World Trade Center (WTC) 11 września
World Trade Center (WTC) 11 września

11 września 2001 roku. To właśnie wydarzenia z tego dnia zapisały się w historii jako jedne z najstraszniejszych w XXI wieku. Do dziś cały świat wie jedynie, iż tragedia była wynikiem ataku terrorystycznego na dwie bliźniacze wieże World Trade Center (WTC). Jednak co wydarzyło się naprawdę?

Nowy York, ranek, około godziny 9.00, dwa samoloty pasażerskie Boeing 767 uderzyły w dwie wieże WTC, jeden po drugim. Niespełna 2 godziny później oba budynki uległy zawaleniu. Wielka panika, tysiące ofiar, niektóre niezidentyfikowane do dzisiaj. To właśnie przyjęta za właściwą wersja wydarzeń z dnia 11 września.

Jednak czy ta wersja jest właściwa? Czy raczej wykreowana przez władze oraz media? 18 lat po zamachu na World Trade Center (WTC) wciąż trwają spekulacje co do tego, jak i dlaczego doszło do tej tragedii.

Przełomowe informacje w sprawię ataku z 11 września

W wyniku ataku życie straciło około 3 tys. osób. Jest to jednak jedynie część ofiar, które zostały zidentyfikowane. Do dziś istnieje grupa ludzi wciąż uznanych za zaginionych w wyniku strasznych wydarzeń związanych z zamachem na WTC.

Identyfikacja zmarłych jest bardzo żmudnym procesem. Stąd też, zaledwie rok temu, zidentyfikowano kolejną ofiarę. Był nią Scott Michael Johnson, 26-letni analityk WTC. Został odnaleziony jako 1642. ofiara zamachu. Jego tożsamość potwierdziły testy DNA, przeprowadzone na szczątkach odnalezionych w gruzach.

Prawdziwy powód ataku na World Trade Center (WTC)

Domysłów jest wiele, jednakże jednym z najbardziej powszechnych jest ten, iż to sami Amerykanie zgotowali nowojorczykom ten koszmar. Powodem miała być konflikt na Bliskim Wschodzie. Władze USA, za pomocą zamachu na World Trade Center (WTC), miały zyskać pretekst do wojny, a tym samym dostęp do surowców na Bliskim Wschodzie.

Istnieje mnóstwo teorii spiskowych z tym związanych. Między innymi to, iż WTC tuż przed tragedią zostało ubezpieczone wypadek ataku terrorystycznego, czy to iż najważniejsze osobistości w dniu ataku nie były w budynku obecne. Zastanawiająca jest również relacja jednej z prezenterek BBC, która miała poinformować o zawaleniu się jednej z wież jeszcze przed wypadkiem.

Zwolennicy teorii spiskowych dowodów doszukują się również w szczegółach. Jak wiadomo służby specjalne FBI zabezpieczyły kluczowe dowody, głównie nagrania, m.in. sprzed Pentagonu, w który uderzył trzeci samolot. Wątpliwości pojawiają się tym bardziej, że już nigdy ich nie ujawniły.

Ponadto emerytowany pilot CIA zeznał pod przysięgą, iż jego zdaniem, 11 września 2001 roku, żaden samolot nie uderzył w World Trade Center. Jego zdaniem jest to „fizycznie niemożliwe”. Na poparcie swoich tez przedstawił dowody oparte o doświadczenie lotnicze. Polit nazywa się John Leach. Tragiczna historia World Trade Center (WTC) pozostaje zatem w wielu kontekstach owiana tajemnicą.

  1. iPhone 11 cena zwala z nóg. Apple przesadziło?
  2. Amerykański rząd chce wypłacić Polakom miliony. Musimy się spieszyć
  3. Katastrofa smoleńska. Mało znane nagranie dostępne w internecie
  4. III wojna światowa. Onet opublikował straszne informacje