Grzegorz Schetyna wyśmiany podczas kampani wyborczej

0
Grzegorz Schetyna - Platforma Obywatelska

Wybory Parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Obywatele pójdą do urn już 13 października. Wobec tego rozpoczął się najbardziej „gorący” okres kampanii wyborczej. Politycy robią, co mogą, by zachęcić jeszcze niezdecydowanych wyborców. Mega wpadkę zanotował Grzegorz Schetyna.

Lider Platformy Obywatelskiej przyzwyczaił obywateli, że poparcie próbuje budować głównie na krytyce Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja przedstawia PIS oraz Jarosława Kaczyńskiego niemalże jako wroga publicznego i na robieniu negatywnego wizerunku partii rządzącej, próbuje zyskać poparcie – twierdzą pytani przez nas socjolodzy.

Wydaje się, że również w tym kontekście Grzegorz Schetyna zamieścił na swoim Twitterze (tutaj) maksymę Tadeusza Mazowieckiego. Między wierszami da się przeczytać, że jest on adresowany właśnie do obecnie rządzącej partii. Lider PO napisał: „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić.” 30 lat temu, 12 września 1989 r., rząd Tadeusza Mazowieckiego uzyskał wotum zaufania w Sejmie.

Grzegorz Schetyna wyśmiany

Na reakcje Internautów długo nie trzeba było czekać. Większość komentujących zarzuca Grzegorzowi Schetynie hipokryzję. Przypominane są jego wypowiedzi, a także słowa, w których polityczni sojusznicy Schetyny wyrażali się w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski mówi wprost. To czeka nas w Polsce

Pan Piotr napisał: To już nie strąca Pan … „szarańczy?. Takich słów, a konkretniej Musimy strącić PiS-owską szarańczę, lider opozycji użył w Poznaniu. Miało to miejsce przy okazji konwencji Koalicji Obywatelskiej w październiku 2018 roku. Z kolei Pan Marcin zarzucił liderowi PO hipokryzję: I kto to mówi, lider jak sam to określił „opozycji totalnej”. Hipokryzja też powinna mieć swoje granice. Internauci cytują też wypowiedzi innych polityków z obozu Grzegorza Schetyny. Jak chociażby słowa Beaty Kurek, pracownicy biura PO:  Przerażające, jak trudno jest odróżnić słowa Jarosława Kaczyńskiego od Adolfa Hitlera. 

Kampania wyborcza 2019

Z pewnością obywatele oczekują merytorycznej kampanii. Słowne przepychanki, czy ataki na politycznych rywali nie sprzyjają dyskusji na argumenty. Zarówno jedna, jak i druga partia (PO oraz PiS – przyp. red.) ma swoje za „uszami”. Jednakże, czy przytaczanie takich słów przez Grzegorza Schetynę nie ma znamion ewidentnej hipokryzji? Zwłaszcza, że to w jego środowisku padały słowa o strącaniu szarańczy.

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Bez względu na poglądy polityczne zachęcamy Was do oddania swoich głosów 12 października. Wybory parlamentarne to najważniejsze wybory, które zdecydują, w jakim kierunku podąży Polska w przyszłości.

źródło: inf. własna / komentarze Twitter