Doda ostrzega fanów. Mogą czuć się zaniepokojeni?

0
Doda, Dorota Rabczewska

Doda nie zwalnia tempa i co rusz „daje” koncerty. Wczoraj wokalistka gościła w Warce. Również wczoraj ostrzegła swoich fanów. O co chodzi? Czy mogą czuć się zaniepokojeni?

Chodzi o sytuację, w której ktoś od dłuższego czasu podszywa się pod artystkę. Doda dostaje coraz więcej niepokojących wiadomości na ten temat i postanowiła ostrzec swoich fanów. Ktoś założył profil na Facebooku o nazwie Dorota Rabczewska. Zamieszczone tam zostały zdjęcia wykradzione z oficjalnego profilu Dody.

Osoba ta rozsyła wiadomości do fanów wokalistki o różnych treściach. Mają one służyć wyłudzeniu pieniędzy. Zazwyczaj rozmowa zaczyna się zawsze tak samo: Witaj kochanie skąd jesteś i jak długo jesteś fanem? Oszust widząc zainteresowanie konwersacją, po krótkiej pogawędce przechodzi do konkretów, czyli próby wyłudzenia pieniędzy. W zamian obiecuje spełnienie marzeń i spotkanie.

Doda fanów ostrzegła na swoim oficjalnym (i jedynym) profilu na Facebooku:

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Kochani, prawdopodobnie dostaniecie taką wiadomość od tego psychicznie chorego użytkownika,który od miesięcy podkrada moje zdjęcia i filmy,zakłada takie same profilowe i mimo iż nie ma swojego konta na Facebooku gdyż zostało zablokowane ,to na messengerze podszywa się pode mnie i prowadzi konwersacje z nieświadomymi fanami. ‼️WYŁUDZA PIENIĄDZE ZA SPOTKANIE ZE MNĄ ,do którego nigdy nie dochodzi‼️ Możecie teraz Wy zabawić się z nim ale …polecam ZGŁASZAĆ i nie odpisywać w ogóle.

Doda i jej sprawa to nie jedyne oszustwo w Internecie

Wyłudzenia w Internecie stają się coraz bardziej popularnym przestępstwem. W porównaniu do lat ubiegłych skala zjawiska powiększyła się niemalże kilkukrotnie. Nie tak na „topie” były „przekręty” na kody BLIK. Z pewnością zdarzyło się Wam, że otrzymaliście wiadomość o treści: Hej, jestem na zakupach i zapomniałam portfela. Czy mógłbyś zapłacić BLIKiem? Oddam wieczorem. Co to oznaczało w praktyce? Sytuacja miała miejsce poprzez zainfekowanie komputera wirusem, a następnie przejęcie dostępu do czyjegoś konta na Facebooku. Polecamy zatem szczególną ostrożność przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju social media (Facebook, Twitter, Nasza Klasa), a przede wszystkim nie klikanie w podejrzane linki – zwłaszcza te, które pochodzą od nieznanych nam osób. Mogą one wyrządzić sporo krzywdy. Nie tylko w mediach społecznościowych, ale przede wszystkim hackerzy mogą wykraść Wasze dane, czy nawet hasła do konta bankowego.

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

źródło: inf. własna / Doda Facebook