III wojna światowa? Szokujące doniesienia portalu WP!

III wojna światowa kiedy wybuchnie III wojna światowa??
III wojna światowa kiedy wybuchnie?

Od lat w Internecie przejawia się temat potencjalnego wybuchu konfliktu zbrojnego, jakim miałaby być III wojna światowa. Tym razem jednak niebezpieczeństwo wydaje się nadzwyczaj wysokie. Niepokojące stanowiska przedstawili najważniejsi światowi przywódcy.

Niespokojne nastroje bynajmniej nie wynikają tylko z coraz śmielszych poczynań Władimira Putina. Nie spoglądamy również z aż tak wielkim strachem na Ankarę, gdzie mocarstwowe plany snuje prezydent Erdogan. Piekło możemy zgotować sobie bowiem sami.

Z najnowszych informacji portalu WP (Wirtualna Polska – przyp. red.) wynika, że Iran zdecydował się na poważne groźby, które skierował przeciwko Stanom Zjednoczonym. Czy oznaczać to może wybuchnięcie konfliktu zbrojnego, jakim miałaby być III wojna światowa? Z pewnością za prędko na tak daleko idące wnioski, ale sytuacja wydaje się bardzo poważna. Warto zatem zapoznać się z najważniejszymi faktami.

III wojna światowa: Irak – Stany Zjednoczone?

Same groźby to nic nowego na politycznej mapie świata, ale tym razem słowa Amira Ali Hadżizadeha budzą spory niepokój. Portal WP (Wirtualna Polska) poinformował o słowach dowódcy sił lotniczych Gwardii Rewolucyjnej. Skomentował on oskarżenia USA o atak dronów na saudyjską rafinerię Aramco.

Hadżizadeh w swojej wypowiedzi stwierdził, że bazy wojskowe i lotniskowce Stanów Zjednoczonych znajdują się w realnym zasięgu irańskich rakiet. Irański dowódca dodał także, że jego kraj jest gotowy na pełnoprawną wojnę. Taką mogłaby być z pewnością III wojna światowa.

Słowa te są o tyle niebezpieczne, że już na początku września Iran informował o możliwości wznowienia produkcji uranu. Behrus Kamalwandi, który jest członkiem irańskiej organizacji do spraw energetyki jądrowej oświadczył, że jego kraj w ciągu kilku dni jest w stanie rozpocząć produkcję uranu wzbogaconego do 20 procent. To już niebezpieczna granica, która jest pierwszym krokiem do uzyskania uranu wzbogaconego do 90 procent. Ten drugi może posłużyć Irańczykom do niebezpiecznego procesu, jakim byłaby produkcja bomby atomowej.

Światowe mocarstwa podpisały porozumienie nuklearne, na mocy którego dopuszczalne wzbogacenie uranu unormowane jest do granicy 3,67 procent. Ów porozumienie zostało zawarte 14 lipca 2015 roku, w Wiedniu. Podpisali je przedstawiciele Iraku i sześciu innych mocarstw: Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec oraz Chin. Dodatkową stroną porozumienia została także Unia Europejska. Irak wyłamując się z tego porozumienia oraz grożąc Stanom Zjednoczonym może doprowadzić do potężnego konfliktu zbrojnego. Tego nikt by nie chciał, zatem z niecierpliwością wyczekujemy „załagodzenia” sytuacji.

źródło: wp.pl / OTOPRESS