Z

Zbigniew Stonoga na wolności. Wiemy, jakie ma plany

Zbigniew Stonoga na wolności. Wiemy, jakie ma plany
Zbigniew Stonoga po dwóch latach odsiadki wyszedł na wolność. Biznesmen ogromną popularność zyskał dzięki opublikowaniu akt afery podsłuchowej, a także za pośrednictwem kontrowersyjnych filmików. Stonoga znany jest także z akcji charytatywnych, które przyniosły pomoc dziesiątkom ludzi.

Zbigniew Stonoga to postać bardzo popularna – zwłaszcza w Internecie, wśród młodego pokolenia Polaków. Biznesmen w czerwcu 2015 roku na swoim profilu Facebook’owym opublikował linki do akt z afery podsłuchowej. Linki zawierały ponad 3 tysiące skanów z postępowania w sprawie afery, która wstrząsnęła polską polityką. Przypomnijmy, że na taśmach w restauracji „Sowa i Przyjaciele” nagrani zostali ówcześnie rządzący naszym krajem politycy Platformy Obywatelskiej. To w nich uderzyła afera i publikacja akt. Jej konsekwencją było odsunięcie PO od władzy przez obywateli.

Stonoga był także autorem częstych videoblogów. Treści były mocno kontrowersyjne. Biznesmen nie stronił od ostrego języka. Często atakował różne organy administracji państwowej – w dużej mierze sądy, prokuratury, a także policję. Dużym plusem działalności Zbigniewa Stonogi były jego akcje charytatywne. Docierał do dziesiątek Polaków z najróżniejszych zakątków kraju. Organizował licytacje oraz różne zbiórki pieniędzy.

Do więzienia trafił dwa lata temu, w związku z oskarżeniami o spowodowanie strat w spółce Viamot – sięgających 42 mln złotych. Stonoga po wyjściu z aresztu zamieścił na swoim koncie Facebook film. Dziękuje on za wsparcie swoim fanom, a także Jerzemu Owsiakowi. Ponadto w nagraniu sugeruje, że „wyszedł” za poręczeniem majątkowym, które wynieść miało kilkaset tysięcy złotych.

Jakie plany ma Zbigniew Stonoga?

Możemy przypuszczać, że biznesmen wróci do swojej działalności. Mowa tutaj z pewnością o aktywności na Facebooku. Jego fan page ma blisko miliona fanów. Zbigniew Stonoga już zapowiedział, że jak tylko odpocznie, to na drugi dzień odpali transmisję wideo. Zapewne podczas niej podzieli się z widzami swoimi planami na przyszłość. Czy odniesie się także do kwestii zbliżających się wyborów parlamentarnych? Stonoga był znany z zaangażowania w tym temacie. Czy i tym razem spróbuje namieszać na scenie politycznej?

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ