Gdzie jest burza? Prognoza pogody oraz radar burzowy

Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega obywateli przed zagrożeniami, które mogą wystąpić na terenie Polski. Mowa tutaj chociażby o zjawiskach takich, jak deszcz, wiatr, burza. Chcesz wiedzieć, gdzie jest burza, a także jak wygląda aktualna sytuacja pogodowa? Sprawdź najnowszą prognozę oraz radar burzowy.

Na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej możemy przeczytać najnowsze komunikaty o pogodzie. Poniżej zamieszczamy ich treść oraz analizę.

Dzisiaj – w środę – IMGW przewiduje pogodę zbliżoną do tej, która występowała w poprzednich dniach. W całym kraju spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie oraz przelotne, bądź częściowo silne opady deszczu. Temperatura powietrza będzie oscylować maksymalnie w granicach 15°C. Oznacza to, że czeka nas nieco chłodniejszy dzień. Okresowo pojawiać mogą się też podmuchy silnego wiatru. W porywach, na północnym wschodzie może on osiągnąć prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę.

W czwartek IMGW spodziewa się osłabnięcia siły wiatru. Choć nadal, w porywach – na północnym wschodzie Polski osiągać będzie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Temperatura również podobna do poprzednich dni, a także do środy. Warto zabrać ze sobą parasole, gdyż w ponad połowie kraju czekają nas przelotne opady deszczu.

Pogoda na weekend

Optymizmem napawa za to pogoda na najbliższy weekend. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w piątek oraz sobotę będzie względnie pogodnie. Z pewnością nastąpi znaczna poprawa pogody. Tylko wschód kraju przyniesie nam opady przelotnego deszczu. Na początku weekendu, na zachodzie kraju możemy liczyć na temperaturę w okolicach 16 stopni. W sobotę będzie jeszcze cieplej –  na zachodzie Polski spodziewana temperatura to 19°C.

Niedziela to kolejna poprawa aury. Będzie i ładniej i cieplej. IMGW przewiduje, że w całej Polsce ustaną porywy wiatru, nie odnotujemy opadów deszczu, a świecić będzie słońce. Maksymalna temperatura – na zachodzie i południu Polski – wyniesie 21 stopni.

Jak łatwo zauważyć, póki co groźne zjawiska atmosferyczne nie będą występowały w Polsce. Nie grożą nam burze, czy inne anomalia pogodowe. Warto jednak śledzić radar burzowy. Dzięki niemu sprawdzicie, gdzie jest burza. Z pewnością wiedza ta doskonale przyda się w dni, kiedy spodziewane będzie pogorszenie pogody, a także różne jej anomalia.

Radar burzowy online:

Mapa burzowa Polski

Powyższy radar odświeża się w czasie rzeczywistym. Wkrótce poinformujemy Was także o pogodzie na nadchodzące dni. Będziecie zaskoczeni.

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.