Andrzej Duda – Trump. Na spotkaniu ważna decyzja! Opozycja w szoku

0
Andrzej Duda Donald Trump
Andrzej Duda Donald Trump

II Wojna Światowa to ważne wydarzenie w dziejach historii Polski. To właśnie na obchodach wybuchu 80. rocznicy miało dojść do spotkania na linii Andrzej Duda – Donald Trump. Amerykański Prezydent odwołał jednak swoją wizytę. Miało to związek z huraganem Dorian, który poważnie zagrażał zdrowiu i życiu ludzi na Florydzie.

W Polsce pojawił się wówczas Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych – Mark Pence. Już jego wizyta wywołała zawroty głowy wśród członków tzw. totalnej opozycji. Nie spodziewali się oni aż tak ciepłych słów Pence’a w kierunku Polski i rządzącego obozu. Wiceprezydent Mark Pence powiedział między innymi: Jesteśmy wdzięczni Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego zaangażowanie, aby wzmocnić podstawy praworządności w Polsce. Pence podkreślił także, jak ważna dla Stanów Zjednoczonych jest Polska oraz, że nasz sojusz nie był nigdy tak mocny, jak jest teraz.

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Totalna opozycja zaczęła więc szukać dziury w całym. Skoro nie udało się znaleźć solidnych argumentów, by podważyć słowa Wiceprezydenta USA, to na „świecznik” zabrano stosunki Donalda Trumpa z Polską. Zaczęto wytykać, że obecnie urzędujący Prezydent Stanów Zjednoczonych nie ma szacunku do naszego kraju, traktując inne sprawy bardziej priorytetowo. Również tutaj twierdzenia te legły szybko w gruzach.

Spotkanie Andrzej Duda i Donald Trump

Gabinet Donalda Trumpa zaproponował spotkanie Prezydentowi Andrzejowi Dudzie w Nowym Jorku. Do rozmów na linii Andrzej Duda – Trump dojdzie w najbliższy poniedziałek – 23 września. Spotkanie będzie miało charakter pełnowymiarowy, co oznacza, że odbędą się zarówno rozmowy w „cztery oczy” oraz plenarne.

Odnośnie poniedziałkowego spotkania wypowiedział się Krzysztof Szczerski. Szef Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej brał udział w audycji „Sygnały Radiowe”. Na antenie Radiowej Jedynki, Szczerski poinformował, że na spotkaniu Andrzej Duda – Donald Trump dojdzie do podpisania ważnej deklaracji: Przewidujemy podpisanie deklaracji wojskowej dotyczącej lokalizacji i doprecyzowania obecności powiększonego kontyngentu amerykańskich wojsk w Polsce, która miała być podpisana podczas przełożonej wizyty prezydenta USA.

Zdaniem Szefa Gabinetu RP również termin spotkania nie jest obojętny. Odbędzie się ono tuż przed rozpoczęciem debaty przywódców podczas Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Co ciekawe, na tym zgromadzeniu prezydent Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się jeszcze raz. Zatem pola do rozmów i zacieśniania stosunków Polaków ze Stanami Zjednoczonymi w najbliższym czasie będzie całkiem sporo.

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski mówi wprost. To czeka nas w Polsce

źródło: inf. własna, Radiowa Jedynka