PiS poszerza program 500 plus! Ważna deklaracja!

0
Nowe 500 plus
Nowe 500 plus

Wybory samorządowe zbliżają się w Polsce wielkimi krokami. Już 13 października pójdziemy do urn i wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów. Czy PiS uzyska parlamentarną większość? Sondaże przedwyborcze wskazują, że partia Jarosława Kaczyńskiego znajduje się na granicy tego osiągnięcia. Tymczasem podczas kampanii wyborczej padła odważna deklaracja ze słów szefostwa Prawa i Sprawiedliwości – 500 plus dla przedsiębiorców!

W ostatnim czasie totalna opozycja donosiła o przerażeniu przedsiębiorców. Straszyła, że większość z nich będzie musiała zamknąć swoje firmy, gdyż PiS szykuje dla nich istne „piekło”. Większość małych i średnich, polskich firm po wyborach parlamentarnych 2019 nie utrzyma się na rynku. Horrendalna podwyżka podatków spowoduje po prostu, że zbankrutują. – w takim tonie brzmiała narracja KO, czyli Komitetu Obywatelskiego, który tworzy między innymi największa partia opozycyjna, Platforma Obywatelska.

Ulga 500 plus dla firm

Dzisiaj odbyła się jednak konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która uspokoiła polskich przedsiębiorców. PiS obiecał pomóc małym i średnim firmom. Mateusz Morawiecki przedstawił także swoje propozycje dla największych w branży. Premier Rzeczypospolitej Polskiej w trakcie trwania konwencji wyborczej zaprezentował „Pakt dla Przedsiębiorców”, w ramach którego małe i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na tzw. ulgę 500 plus. Z ulgi może skorzystać według Premiera nawet 270 tysięcy polskich firm!

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Do najistotniejszych punktów przedstawionego paktu zaliczyć można:

  • ryczałtowa składka ZUS pozostanie bez zmian,
  • małe i średnie przedsiębiorstwa (przychód do 10 tysięcy złotych miesięcznie, dochód do 6 tysięcy złotych miesięcznie) będą mogły liczyć na ulgi w składkach. Średnia wysokość wspomnianych przez Premiera ulg ma wynieść 500 złotych,
  • większe firmy „otrzymają” prosty PIT, czyli po prostu ryczałt do 2 milionów złotych przychodu, a także 9 procentowy CIT (również górny limit 2 milionów złotych przychodu)

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców odetchnęła z ulgą po konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Zwłaszcza mali i średni przedsiębiorcy mogą być zadowoleni z ulgi 500 plus. W kolejnych częściach swojej wypowiedzi, Mateusz Morawiecki zapewnił, że Rząd wesprze bezpośrednio inwestorów kwotą około miliarda złotych. Ponadto „Pakt dla Przedsiębiorców” ma kosztować Państwo około 1-1,5 miliarda złotych.

O zmianach na Twitterze poinformował między innymi Michał Dworczyk:

Wybory samorządowe w Polsce to bez wątpienia najważniejsze wybory, które zadecydują, w jakim kierunku nasz kraj podążać będzie przez najbliższe cztery lata. Warto zatem iść do urn, by nie zdecydowali za nas inni. Przypominamy – 13 października.