Robert Lewandowski z kolejnymi golami! [WIDEO]

0
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa! Polak w sezon 2019/20 Bundesligi wszedł w iście królewskim stylu. W czterech kolejkach zdobył aż siedem bramek. Dorobek ten powiększył w dzisiejszym spotkaniu z Koeln!

Spotkanie jeszcze trwa, a Lewandowski zdobył już dwie bramki. Dla Polaka to ósme i dziewiąte trafienie w obecnej kampanii Bundesligi. Tym samym Robert Lewandowski daje wyraźny sygnał, że jest głównym kandydatem do sięgnięcia po koronę króla strzelców niemieckiej ekstraklasy. Dla Lewandowskiego byłby to trzeci tytuł z rzędu. W poprzednim sezonie kapitan reprezentacji Polski zdobył 22 gole, a dwa lata temu 29 bramek. Tegoroczne rozgrywki Bundesligi rozpoczął z wysokiego „C”. Na koncie ma już 9 goli i choć to dopiero początek sezonu, to można rzec, że jeżeli utrzyma taką skuteczność, to nikt nie zagrozi mu w walce o kolejną koronę.

Robert Lewandowski świetne statystyki potwierdza także w reprezentacji Polski. Choć w ostatnich meczach nie trafił, to dotychczas w 108 występach aż 57 razy wpisał się na listę strzelców. To niewątpliwie najlepszy polski piłkarz w historii. Lewandowski uważany jest za jednego, z najlepszych napastników świata. Lothar Matthäus – legenda Bayernu Monachium powiedział nawet, że nasz kapitan to aktualnie najlepsza „9” świata.

Robert Lewandowski i jego gole z Koeln:

Gol Lewandowskiego otwierający wynik meczu Bayern – Koeln

 

Druga bramka Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium – FC Koeln 2:0)

Lewandowski jest wychowankiem Delty Warszawa. Grał też w rezerwach warszawskiej Legii, gdzie nie poznano się na jego talencie. Szybko został „oddany” do Znicza Pruszków. To właśnie tam wypatrzony został przez dział skautingu Lecha Poznań. W „Kolejorzu” otrzymał pierwszą, poważną szansę. „Lewy” wykorzystał ją znakomicie. Eksplodował jego talent, a on sam został królem strzelców Ekstraklasy. Wkrótce za około 5 milionów euro kupiła go Borussia Dortmund. Lewandowski z początku miał problem z przebiciem się do wyjściowego składu. Konsekwentną pracą wdarł się jednak na stałe do „11” Borussii. W sezonie 2014/15 zmienił pracodawcę na Bayern Monachium, w którym to święci największe dotychczasowe sukcesy w swojej karierze. Mowa oczywiście o Mistrzostwach Niemiec, a także koronach króla strzelców Bundesligi.