III wojna światowa jest blisko? Amerykanie ostrzegają Polskę

0
Koniec świata
III wojna światowa

III wojna światowa to konflikt, którego może obawiać się każdy. Tym samym każda informacja o nim, mrozi krew w żyłach. Teraz może być jeszcze gorzej. Pojawiła się bowiem wiadomość, że ten straszliwy konflikt może rozpocząć się w Polsce.

Ktoś może powiedzieć – niemożliwe! Przecież obecnie świat przypomina wielką sieć wzajemnych powiązań. Gospodarki kwitną, najpotężniejsi tego świata mogą rządzić za pomocą pieniędzy. Również społeczeństwa nie skaczą sobie do gardeł. Żyjemy w bezpiecznym i relatywnie bogatym świecie.

Miłośnicy historii jednak doskonale znają taki obraz. W końcu powiedzenie, że historia jest najlepszą nauczycielką życia, nie wzięło się znikąd. Ludzie widzą bowiem mnóstwo analogii pomiędzy tym co dzieje się dzisiaj, a tym co miało miejsce ponad 100 lat temu. Tuż przed wybuchem strasznej, I wojny światowej. III wojna światowa może być równie przerażająca.

ZOBACZ:
Maffashion zaatakowana przez fankę. Tego się nie spodziewała

„Belle époque” – z francuskiego „Piękna epoka”. To potoczna nazwa epoki lat od 1871 do 1914. Była uważana za okres rozkwitu, postępu i spokoju w Europie. Postęp techniczny (m.in. wynalezienie telefonu, samochodu, samolotu) sprawiał, że życie stawało się łatwiejsze, a życie kulturalne również osiągnęło niedościgniony poziom. Powstał i rozwijał się kabaret, kino, a w sztuce panowała secesja i impresjonizm.

Brzmi znajomo, prawda? Czy i dzisiaj nie żyjemy w takiej „Pięknej epoce”. Ten błogi stan, że nic nam nie zagraża i spokojnie możemy skupić się na własnym życiu. Wokół mnóstwo możliwości rozwoju, kariery i rozrywki. Wszystko się wydaje tak piękne. Tylko czy ten stan będzie trwał wiecznie. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że nie.

III wojna światowa – ostrzeżenie dla Polski z USA

Amerykańscy naukowcy zajęli się ostatnio tym tematem. Ich zdaniem III wojna światowa będzie zdecydowanie najstraszniejszym konfliktem w dziejach. Już pierwszego dnia działań wojennych śmierć może ponieść nawet 90 milionów ludzi.

ZOBACZ:
Burza w internecie. Magda Gessler pokazała TO na Instagramie!

Co by się stało, gdyby między USA i NATO a Rosją rozpętała się wojna atomowa? Badacze z Princeton University wykonali symulację takiego konfliktu. Byłaby to wojna zupełnie nowa, niekonwencjonalna. Wielkie armie nie musiałaby przemierzać setek kilometrów. Wrogie kraje strzelałyby do siebie rakietami.

Według badaczy Rosja zacznie od wystrzelenia 300 ładunków jądrowych, druga strona odpowie 180 rakietami. Czy według nich III wojna światowa dotrze również do Polski. Niestety tak.

Symulacje wskazują, że Polacy maja się czego bać. Pierwsze pociski wystrzelone z terytorium Rosji mogą trafić we Wrocław. Nam pozostaje mieć jednak nadzieję, że naukowcy się mylą. Oby III wojna światowa nie wybuchła nigdy.